Kłopoty Arkadiusza Milika. Polak na ławce, a nowy napastnik Marsylii z golem w debiucie! [WIDEO]

Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z RC Lens 2:0. Jednego z goli strzelił nowy rywal Arkadiusza Milika do miejsca w składzie.
Od początku meczu przewagę miał zespół z Marsylii. Blisko gola goście byli w 29. minucie. Dwukrotnie zabrakło im szczęścia: po strzale Rongiera piłka odbiła się od poprzeczki, bramkarza Lens i słupka.
Olympique na gola zapracował pięć minut później. Medina sfaulował w polu karnym Guendouziego. Do jedenastki podszedł Payet i pewnie zamienił ją na gola.
Lens mogło odpowiedzieć po dwóch minutach. Sotoca znalazł się sam na sam z Lopezem, ale hiszpański bramkarz zatrzymał jego uderzenie.
Gospodarze odważniej zaatakowali po przerwie, ale nie potrafili zagrozić bramce Olympique. Najgroźniej było pod nią po kiksie Guendouziego, który prawie wbił samobója.
W 75. minucie Jorge Sampaoli postanowił wpuścić do gry napastnika. Nie zdecydował się jednak na Arkadiusza Milika, lecz na Cedrica Bakambu. 30-latek zrewanżował się swojemu trenerowi niemal od razu - po dwóch minutach pobytu na boisku ustalił wynik spotkania.
Milik cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W barwach Lens pełne 90 minut rozegrał Przemysław Frankowski.
Marcin Karbowski22 Jan 2022 · 22:51