Klopp: Sadio Mane nie zasłużył na czerwoną kartkę

liverpoolfc.com
Liverpool przegrał aż 0:5 na wyjeździe z Manchesterem City w czwartej kolejce Premier League. Od 37 minuty goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę otrzymał Sadio Mane. Zdaniem Jurgena Kloppa Senegalczyk nie zasłużył na taką karę.
W 37 minucie walczący o piłkę Sadio Mane, uderzył nogą Edersona i wpadł w niego z całym impetem. Arbiter spotkania ocenił takie zachowanie gracza "The Reds" za bardzo niebezpieczne i ukarał go czerwoną kartką. Golkiper Manchesteru City opuścił natomiast murawę na noszach. Niemiecki szkoleniowiec stwierdził jednak, że decyzja arbitra, by wykluczyć jego podopiecznego z gry, była błędna.
- Nie sądzę, by to był faul na czerwoną kartkę. On go nawet nie widział - ocenił Jurgen Klopp cytowany przez serwis goal.com.
Widziałem już golkipera i nie jest on w aż tak złym stanie. W pierwszej chwili każdy myślał, że to coś bardzo groźnego - przyznał.
Sadio miał pecha, to był wypadek. Bramkarz wyszedł, a Mane walczył o piłkę. Otrzymać czerwoną kartkę w taki sposób, to coś naprawdę pechowego - stwierdził menedżer Liverpoolu.
Sądzę, że ludzie znajdą wystarczająco dużo powodów, by powiedzieć, że to faul na czerwoną kartkę. Ja natomiast nawet nie widziałem, by Sadio go dotknął - zakończył Niemiec.