Klub Kamila Glika coraz bliżej powrotu do Serie A! Benevento w drodze do finału baraży [WIDEO]

Roman/Sportphoto24/SIPA/PressFocus
Piłkarze Benevento wciąż mają nadzieję na powrót do włoskiej Serie A. W pierwszym półfinałowym spotkaniu barażowym drużyna Kamila Glika pokonała 1:0 Pisę.
W tegorocznych rozgrywkach Serie B Benevento zajęło siódme miejsce. Wystarczyło to do awansu do baraży, które w przypadku zespołów z miejsce od piątego do ósmego są trzystopniowe.
W ćwierćfinale podopieczni Fabio Caserty wygrali 1:0 z Ascoli. Kolejnym krokiem był dwumecz z Pisą, która w regularnych rozgrywkach zajęła trzecie miejsce i rywalizację rozpoczynała od półfinału.
Od pierwszej minuty w tym spotkaniu zagrał Kamil Glik. Reprezentant Polski w 20. minucie mógł wpisać się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzył jednak niecelnie.
Gospodarze do przerwy mogli prowadzić. Pod koniec pierwszej połowy bliski gola był Lapadula. Napastnikowi Benevento zabrakło jednak precyzji w kluczowym momencie.
W drugiej części spotkania Glik zarobił żółtą kartkę za faul na Torregrossie. Pisa nie była jednak w stanie poważniej zagrozić bramce rywali. W 85. minucie to Benevento wyprowadziło decydujący cios.
Bohaterem gospodarzy został Giovanni Lapadula, który wykończył całą akcję i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Ten gol przybliżył Benevento do finału baraży, ale nie zapewnił jeszcze awansu. Rewanżowy mecz z Pisą zaplanowano na 21 maja.
Maciej Pietrasik17 May 2022 · 22:33