Kluczowy gol polskiego piłkarza. Trafił do siatki w bezpośrednim spotkaniu o utrzymanie [WIDEO]

Karol Fila zdobył premierową bramkę w tym sezonie. Prawy obrońca trafił do siatki w ważnym meczu z AS Eupen.
Fila od stycznia jest piłkarzem Zulte Waregem. Belgowie zdecydowali się na krótkoterminowe wypożyczenie zawodnika, który nie był pierwszą opcją do gry w Strasbourgu.
Były zawodnik Lechii Gdańsk szybko przebił się do pierwszego składu w nowym zespole. W ostatnich tygodniach 24-latek regularnie gra po 90 minut w większości meczów.
Wczoraj Fila rozpoczął też spotkanie z AS Eupen, które miało kluczowy wpływ na losy utrzymania w belgijskiej ekstraklasie. Już w 5. minucie Karol Fila otworzył wynik, wykorzystując centrę z rzutu wolnego.
Zulte poszło za ciosem i ostatecznie rozbiło Eupen wynikiem 5:1. Bramki zdobyli jeszcze Smail Prevljak, Ruud Vormer i Zinho Gano, autor hat-tricka.
Po zwycięstwie Fila i spółka nadal zajmują miejsce w strefie spadkowej, tracąc do bezpiecznej lokaty jeden punkt. W ostatniej kolejce sezonu 16. w tabeli Zulte zmierzy się z Cercle Brugge, a Eupen plasujące się na 15. lokacie zagra przeciwko Club Brugge.
Adam Kłos16 Apr 2023 · 08:29