Bramka Piotra Zielińskiego nie wystarczyła! SSC Napoli przegrało z Atalantą Bergamo [WIDEO]

Bramka Piotra Zielińskiego nie wystarczyła! Napoli przegrało z Atalantą [WIDEO]
Alberto Lingria/Pressfocus
Piotr Zieliński znajduje się w doskonałej formie. Polak trafił do siatki w starciu z Atalantą, jednak to zespół z Bergamo wygrał 3:2.
Ostatnie tygodnie to prawdziwy popis środkowego pomocnika. "Zielu" wpisywał się na listę strzelców w spotkaniach z Interem i Lazio. W poprzedniej kolejce zanotował dwie asysty przeciwko Sassuolo.
Teraz Zieliński zdobył bramkę przeciwko Atalancie. W 40. minucie na raty pokonał Juana Musso.
Zieliński doprowadził do remisu. Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Rusłan Malinowski. Ukrainiec oddał atomowy strzał, z którym nie miał prawa poradzić sobie David Ospina.
Do przerwy było 1:1. Już w 47. minucie Napoli objęło prowadzenie. Dries Mertens urwał się rywalom i strzelił piątego gola w tym sezonie.
Po godzinie gry arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla gości z Bergamo, myśląc że Mario Rui zagrywał ręką. Sędzia podszedł jednak do monitora, aby obejrzeć powtórkę i zmienił swoją decyzję. Jedenastki nie było.
W 66. minucie Merih Demiral nieoczekiwanie odnalazł się w polu karnym Napoli i mocnym strzałem doprowadził do wyniku 2:2.
Neapolitańczycy jeszcze nie otrząsnęli się po tym ciosie, a Atalanta już strzeliła trzeciego gola. Remo Freuler precyzyjnym uderzeniem pokonał Ospinę.
Atalanta dowiozła prowadzenie do końca. Napoli po porażce spadło na trzecie miejsce w tabeli. Liderem jest Milan, który dziś wygrał z Salernitaną.
Adam Kłos04 Dec 2021 · 21:29