Kolejna porażka Legii Warszawa w Lidze Europy. Mistrzowie Polski wypunktowani przez Leicester City [WIDEO]

Wojciech Dobrzynski / PressFocus
Piłkarze Leicester City pokonali Legię Warszawa w meczu fazy grupowej Ligi Europy. Spotkanie na King Power Stadium zakończyło się wynikiem 3:1 (3:1)
Początek meczu nie był udany dla "Wojskowych". Już w 11. minucie stracili gola. Fatalna strata Emrelego w środku pola dała okazję do wyprowadzenia ataku gospodarzom. Ci w dość szczęśliwych okolicznościach dostarczyli piłkę do Daki, a ten wpisał się na listę strzelców.
W 21. minucie mistrzowie Polski otrzymali kolejny cios. Maddison zakręcił obrońcami Legii i mocnym strzałem z dziesięciu metrów pokonał Misztę.
Zapowiadało się na pogrom, ale do mistrzów Polski uśmiechnęło się szczęście. Ręką we własnym polu karnym zagrał Ndidi i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Emreli, ale nie zdołał pokonać Schmeichela. Z pomocą przyszedł jednak Mladenović, który dobił futbolówkę.
Piłkarze Legii złapali wiatr w żagle i przez kilka chwil wydawało się, że mogą pokusić się o niespodziankę. W 33. minucie ich nadzieje zostały jednak rozwiane. Miszta nie popisał się przy wyjściu do dośrodkowania, a Ndidi głową skierował piłkę do siatki.
W drugiej połowie podopieczni Brendana Rodgersa wyraźnie oszczędzali siły. W pełni jednak kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Piłkarzom Legii nie dali rozwinąć skrzydeł.
Ostatecznie druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Gospodarze w pełni zasłużenie zainkasowali trzy punkty.
Daniel Makarewicz25 Nov 2021 · 22:52