Kolejna porażka polskich piłkarzy ręcznych. Francuzi znów zbyt mocni dla biało-czerwonych

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Polska przegrała drugi mecz z rzędu w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Nasi reprezentanci ulegli Francuzom 27:30.
Był to drugi mecz reprezentacji Polski pod wodzą Bartosza Jureckiego. Trzy dni temu biało-czerwoni również ponieśli porażkę z Francją 28:38.
Dziś "Trójkolorowi" szybko zdobyli dwie pierwsze bramki. Straty zmniejszył jednak Arkadiusz Moryto. Do siatki na początku meczu trafiali też Jan Czuwara i Szymon Działakiewicz. W ataku rywali brylował za to Dylan Nahi.
Przy stanie 10:10 Kentin Mahe zdobył dwie bramki z rzędu dla Francji. Bartosz Jurecki wziął czas, aby poukładać swój zespół. Ostatecznie Polska do przerwy przegrywała 14:16. Wynik byłby jeszcze gorszy, ale w końcówce dwa gole rzucił Czuwara.
Na początku drugiej połowy Francuzi utrzymywali dwubramkową przewagę. Timothey N'Guessan i Ludovic Fabregas regularnie napędzali ataki "Les Bleus".
Ostatecznie biało-czerwoni nie zdołali odrobić strat. Wicemistrzowie świata wygrali 30:27.
Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze w eliminacjach mistrzostw Europy. 27 kwietnia podopieczni Jureckiego zmierzą się z Włochami, trzy dni później z Łotwą.

Francja - Polska 30:27 (16:14, 14:13)