Kolejna wpadka Juventusu w Serie A! Giovanni Simeone pogrążył Szczęsnego i spółkę [WIDEO]

Piłkarze Juventusu przegrali już czwarte spotkanie w tym sezonie Serie A. W sobotni wieczór "Stara Dama" nie znalazła sposobu na Hellas Verona. Dwukrotnie Wojciecha Szczęsnego pokonał Giovanni Simeone, a goście odpowiedzieli tylko trafieniem Westona McKenniego.
W tym tygodniu "Bianconeri" niespodziewanie przegrali z Sassuolo. W weekend, zamiast rehabilitacji, przyszedł kolejny słaby występ turyńczyków. Stojący w bramce gości Wojciech Szczęsny od początku miał sporo pracy.
W szóstej minucie polski golkiper poradził sobie ze strzałem Lazovicia. Niedługo później musiał jednak wyciągać piłkę z siatki - Juventus zaliczył fatalną stratę na własnej połowie, Szczęsny obronił uderzenie Baraka, ale przy dobitce Giovanniego Simeone był już bezradny.
W 14. minucie Argentyńczyk skompletował dublet. Tym razem znakomicie przymierzył zza pola karnego. Futbolówka wylądowała praktycznie w samym okienku bramki gości.
Po stronie Juventusu zdecydowanie najbardziej aktywny był Paulo Dybala. Argentyńczyk robił co mógł, lecz brakowało mu precyzji. Miał trzy dobre okazje, a w końcówce pierwszej połowy trafił w poprzeczkę.
W drugiej części spotkania "Stara Dama" próbowała odrabiać straty, ale Hellas regularnie wybijał rywali z rytmu. Massimiliano Allegri dokonał kilku zmian, wpuszczając na murawę między innymi Westona McKenniego.
To właśnie Amerykanin zdobył bramkę kontaktową w 80. minucie. Był wówczas zupełnie niepilnowany w polu karnym i huknął na bramkę Hellasu. Piłka zahaczyła jeszcze o poprzeczkę i wylądowała w siatce.
Na wyrównanie "Bianconerim" zabrakło już jednak czasu. Hellas mógł zresztą wygrać wyżej, gdyby dobrą okazję wykorzystał Kalinić. W 90. minucie Montipo znakomicie zatrzymał Dybalę. Ostatecznie ekipa z Turynu przegrała 1:2 i spadła na dziewiąte miejsce w tabeli Serie A. Do Napoli i Milanu traci aż 13 punktów.
Maciej Pietrasik30 Oct 2021 · 19:56