Kolejna wpadka Liverpoolu! Drużyna Kloppa straciła zwycięstwo w ostatniej minucie doliczonego czasu! [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Liverpool zaliczył kolejną wpadkę. "The Reds" niemal w ostatniej chwili stracili zwycięstwo z Newcastle.
Liverpool zaczął mecz od mocnego uderzenia. Ustępujący mistrzowie Anglii objęli prowadzenie już w 3. minucie. Dośrodkowanie Mane dotarło do będącego w polu karnym Salaha, ten obrócił się w kierunku bramki i huknął pod poprzeczkę. Był to jego dwudziesty gol w tym sezonie. Dubravka nie miał szans.
Później Słowak kilka razy uratował swoją drużynę od straty gola. Wygrywał pojedynki m.in. z Salahem i Mane.
Liverpool miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale Newcastle mogło wyrównać. W doskonałej sytuacji znalazł się Longstaff, ale jego uderzenie zatrzymał Alisson. Był to jedyny strzał gości w pierwszej połowie.
W drugiej połowie Liverpool nadal miał dużą przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać i podwyższyć prowadzenia. Oznaczało to duże emocje w końcówce, w której goście odważniej zaatakowali i kilka razy doszli do sytuacji strzeleckich.
Już w doliczonym czasie w sytuacji sam na sam z Alissonem znalazł się Wilson. Brazylijczyk zdołał sparować jego uderzenie, ale nie na tyle dobrze, by zapobiec utracie gola. Gracz Newcastle z bliska dobił piłkę do siatki. Goście z tego trafienia cieszyli się jednak tylko kilkanaście sekund. Sędzia uznał, że w całym zamieszaniu Wilson zagrał piłkę ręką.
Newcastle nie poddało się i w końcu wbiło wyrównującego gola. Po jednym z dośrodkowań piłkę w polu karnym przejął Willock i uderzył na bramkę. Miał trochę szczęścia, bo Alissona zmylił rykoszet. Najważniejsze jednak, że piłka ostatecznie wpadła do siatki. 1:1!
Marcin Karbowski24 Apr 2021 · 15:25