Kolejne gole Arkadiusza Milika! Dublet Polaka w Lidze Konferencji [WIDEO]

Arkadiusz Milik trafił do siatki w meczu 1/16 finału Ligi Konferencji między Olympique'em Marsylia i Karabachem Agdam. Polak w końcówce pierwszej połowy skompletował dublet, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Ostatecznie Francuzi wygrali 3:1.
27-letni napastnik w ostatnich tygodniach znakomicie spisywał się w rozgrywkach Ligue 1. Najpierw zaliczył hat-tricka w spotkaniu z Angers, a później strzałem przewrotką dał swojej drużynie wygraną w rywalizacji z Metz.
W czwartkowym meczu z Karabachem Agdam Polak wybiegł na boisko od pierwszej minuty. Pod koniec pierwszego kwadransa gry miał pierwszą dobrą okazję na gola. Wówczas jego strzał z trudem obronił Gugeszaszwili.
Karabach przez długi czas skutecznie się bronił, ale w końcówce pierwszej połowy Milik pokazał klasę. Najpierw otworzył wynik w 41. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Wówczas golkiper goście niepotrzebnie wyszedł z bramki i został uprzedzony przez napastnika. Pierwszy strzał Polaka został co prawda zablokowany, ale dobitka była już skuteczna.
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy reprezentant naszego kraju skompletował dublet. Tym razem fatalnie zachowali się obrońcy mistrzów Azerbejdżanu.
Najpierw piłkę przejął Gueye, który natychmiast obsłużył Milika. Rywale zbyt późno wybiegli, starając się założyć pułapkę ofsajdową. W efekcie 27-latek trafił do siatki i mógł cieszyć się z dubletu.
Polak został zmieniony w 68. minucie, a piłkarze Karabachu walczyli o odrobienie strat i częściowo dopięli swego. W 85. minucie bramkę kontaktową zdobył Kady. w doliczonym czasie gry odpowiedział na to Payet. Finalnie Marsylia wygrała więc cały mecz 3:1.
Maciej Pietrasik17 Feb 2022 · 21:52