Kolejne potknięcie Wisły Kraków. Nie potrafiła wygrać z drużyną ze strefy spadkowej

Krzysztof Porębski / Press Focus
Wisła Kraków znowu zawiodła w Fortuna 1. Lidze. "Biała Gwiazda" tylko zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 0:0.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando Wisły. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale mieli problem ze stwarzaniem okazji. Gdy już do nich doszli, dobrze interweniował Mateusz Kos.
Niewiele brakowało, a Wisła zostałaby skarcona w końcówce pierwszej połowy. Joel Valencia znalazł się w sytuacji sam na sam z Alvaro Ratonem. Hiszpański bramkarz poradził sobie z jego strzałem.
Wisła z animuszem rozpoczęła drugą połowę. W krótkim czasie Kosa sprawdzili Sobczak i Joan Roman. Bramkarz Zagłębia nie dał się pokonać.
Dla Wisły to kolejne potknięcie - w poprzedniej kolejce przegrała z Podbeskidziem. W sumie w czternastu kolejkach tego sezonu "Biała Gwiazda" odniosła zaledwie pięć zwycięstw.
Zagłębie wywalczyło cenny punkt w walce o utrzymanie w lidze. Po tej kolejce i tak pozostanie w strefie spadkowej.
Marcin Karbowski03 Nov 2023 · 22:27