Kolejne zwycięstwo Leeds United. Grał Klich

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
W 23. kolejce Championship Aston Villa przegrała u siebie z Leeds United 2:3. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich.
Oba zespoły przed tym meczem miały znakomite passy i prezentowały wysoką formę. Leeds wygrało pięć kolejnych spotkań, a Aston Villa nie przegrała od siedmiu kolejek.
Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa byli gospodarze, którzy prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Tammy Abraham, a w 17. minucie trafił Conor Hourihane.
Goście do odrabiania strat ruszyli w drugiej połowie i szybko osiągnęli swój cel. W 56. minucie gola strzelił Jack Clarke, a chwilę później wyrównał Pontus Jansson. Przy obu bramkach asystował Pablo Hernandez.
W piątej minucie doliczonego czasu gry wygraną podopiecznym Marcelo Bielsy zapewnił Kemar Roofe.
W zespole Leeds całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, który został ukarany żółtą kartką. Dla Polaka był to 23 ligowy mecz w tym sezonie.
W tabeli Championship "Pawie" są liderem z dorobkiem 48 punktów. "Lwy" zajmują natomiast jedenastą pozycję, mają na koncie 33 punkty.
Kamil Kaczmarek23 Dec 2018 · 16:45