Kolejne zwycięstwo PSG w Ligue 1! Trzy asysty i koszmarne pudło Leo Messiego [WIDEO]

PSG wygrało 3:1 z Saint-Etienne. Leo Messi skończył spotkanie z trzema asystami, jednak przy okazji zmarnował doskonałą okazję na strzelenie gola.
W składzie paryżan po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Sergio Ramos. Hiszpan po kilku miesiącach wyleczył uraz łydki.
W 5. minucie PSG przeprowadziło kombinacyjną akcję. Angel Di Maria uciekł obrońcom, zagrał do Leo Messiego, a ten wyłożył piłkę Neymarowi. Brazylijczyk z najbliższej odległości trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Po kwadransie gry Kylian Mbappe zmarnował doskonałą sytuację. Francuz stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Etienne Green nogą obronił płaski strzał gwiazdora PSG.
Prowadzenie objęło Saint-Etienne. W 25. minucie Gianluigiego Donnarummę pokonał Denis Bouanga. Sędziowie długo analizowali tę sytuację pod kątem ewentualnego spalonego, jednak żaden z zawodników nie złamał linii i bramkę uznano.
W 39. minucie Green zanotował kolejną dobrą interwencję w tym spotkaniu. Golkiper dobrze przeczytał zamiary Achrafa Hakimiego i przeciął centrę Marokańczyka, zanim piłka doszła do Mbappe.
Od 45. minuty Saint-Etienne grało w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na Mbappe otrzymał Timothee Kolodziejczak. Chwilę później Leo Messi zanotował asystę przy trafieniu Marquinhosa.
W drugiej połowie PSG powinno objąć prowadzenie za sprawą Messiego. W 69. minucie Argentyńczyk zmarnował doskonałą sytuację, dobijając strzał Neymara.
W końcu do siatki trafił Angel Di Maria. Drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Leo Messi.
W końcówce spotkania Neymar doznał urazu. Brazylijczyk opuszczał murawę na noszach.
W doliczonym czasie gry Messi znów dorzucił piłkę do Marquinhosa, który głową ustalił wynik spotkania. PSG wygrało 3:1 i umocniło się na pozycji lidera Ligue 1. Przewaga nad drugą Niceą wynosi już 14 punktów.
Adam Kłos28 Nov 2021 · 14:54