Kolejne zwycięstwo Realu Madryt w lidze! Piękne trafienie Valverde, popisy Viniciusa i Rodrygo [WIDEO]

pressinphoto/Pressfocus
Real Madryt przedłużył passę zwycięstw w La Liga. "Los Blancos" na własnym boisku wygrali 4:1 z Mallorką po znakomitych występach Federico Valverde, Viniciusa i Rodrygo.
Początek meczu toczył się w spokojnym tempie. Po kwadransie Toni Kroos spróbował swoich sił z dystansu, ale przestrzelił.
W 27. minucie Rodrygo oddał mocny strzał, po którym piłka leciała jednak wprost w bramkarza. Chwilę później Fede Valverde również nie zdołał skierować futbolówki do siatki.
W 35. minucie to Mallorca niespodziewanie zadała cios Realowi. Vedat Muriqi wykorzystał znakomitą centrę z rzutu wolnego i głową pokonał Thibaut Courtois.
Kilka minut po golu Mallorki Vinicius Junior padł w polu karnym rywali. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia na Brazylijczyku i nakazał kontynuować grę. W końcówce pierwszej połowy "Vini" był bliski doprowadzenia do remisu, ale oddał minimalnie niecelny strzał.
W doliczonym czasie gry Valverde przeprowadził niesamowitą akcję. Urugwajczyk pognał z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym oddał idealny strzał lewą nogą.
Na początku drugiej połowy w grze Realu brakowało precyzji. Po godzinie gry Carlo Ancelotti zdecydował się wpuścić na boisko Toniego Kroosa i Nacho. Później z ławki rezerwowych weszli jeszcze Dani Carvajal i Eduardo Camavinga.
W 73. minucie Vinicius wyprowadził Real na prowadzenie. Skrzydłowy minął jednego z rywali, po czym podciął piłkę obok bezradnego Predraga Rajkovicia.
Przy bramce Viniciusa asystę zanotował Rodrygo. W 89. minucie wychowanek Santosu dołożył do tego trafienie po efektownej akcji w polu karnym Mallorki.
W doliczonym czasie gry Antonio Ruediger trafił do siatki, ustalając wynik meczu. "Królewscy" po pięciu kolejkach mają na koncie komplet punktów i o dwa oczka wyprzedzają Barcelonę.
W trakcie meczu Marco Asensio wpadł w furię po tym, jak dowiedział się, że nie wejdzie na boisko. Szaloną reakcję Hiszpana możecie zobaczyć TUTAJ.
Adam Kłos11 Sep 2022 · 15:54