Kolejne zwycięstwo Villarrealu w Lidze Konferencji Europy! Hiszpanie uciekli Lechowi Poznań w grupie

Pressinphoto/Pressfocus
Villarreal odniósł kolejne zwycięstwo w tej edycji Ligi Konferencji Europy. "Żółta Łódź Podwodna" wygrała 5:0 z Austrią Wiedeń.
Już dwie godziny wcześniej odbył się pierwszy mecz trzeciej kolejki w grupie C. Lech Poznań na własnym boisku zremisował z Hapoelem Beer Szewa.
Villarreal objął prowadzenie z Austrią Wiedeń w 18. minucie. Do siatki trafił niezawodny Alex Baena, dla którego był to już czwarty gol w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.
Jeszcze przed przerwą podopieczni Unaia Emery'ego podwyższyli prowadzenie. W 44. minucie gola na 2:0 strzelił Arnaut Danjuma.
W 72. minucie Austria miała szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Reinhold Ranftl.
Chwilę później to gospodarze zdobyli trzecią bramkę za sprawą Jose Moralesa. Końcówka meczu należała do hiszpańskiego napastnika, który w 80. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a w 88. minucie skompletował hat-tricka.
Villarreal wygrał 5:0 i po trzech kolejkach ma na koncie dziewięć punktów. "Żółta Łódź Podwodna" przewodzi grupie C z przewagą pięciu punktów nad drugim Lechem.
Adam Kłos06 Oct 2022 · 22:53