Kolejne zwycięstwo Wisły Kraków! "Biała Gwiazda" rzutem na taśmę zgarnęła komplet punktów [WIDEO]

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Wisła Kraków odniosła kolejne zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze. "Biała Gwiazda" pokonała GKS Tychy 2:1.
Wisła podeszła do tego starcia w bardzo dobrej formie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego wygrali wszystkie poprzednie starcia w rundzie wiosennej.
"Biała Gwiazda" mogła dziś objąć prowadzenie w 12. minucie. Wtedy groźny strzał oddał Boris Moltenis, jednak piłkę sparował Konrad Jałocha. Niedługo potem bramkarz GKS-u Tychy obronił uderzenie Angela Rodado.
W 25. minucie piłka wpadła do bramki GKS-u po strzale Bartosza Jarocha z dystansu. Gol nie został jednak uznany, ponieważ futbolówka otarła się o zawodnika Wisły, który był na spalonym.
Jeszcze przed przerwą Jałocha popisał się kolejnymi dwoma interwencjami. Golkiper najpierw obronił strzał Luisa Fernandeza, później zatrzymał jeszcze Rodado.
Wisła przeważała i dopięła swego w 53. minucie. Wtedy do siatki trafił Jaroch, dla którego była to trzecia bramka w tym sezonie ligowym.
Radość Wisły nie trwała długo. W 65. minucie GKS doprowadził do remisu po tym, jak Krzysztof Wołkowicz zamienił rzut karny na gola.
GKS kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Mateusza Radeckiego. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w 95. minucie Wisła zdobyła drugą bramkę. Rzut karny wykorzystał Fernandez.
Po kolejnym zwycięstwie "Biała Gwiazda" zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Strata do liderującego Ruchu Chorzów wynosi sześć punktów.
Adam Kłos11 Mar 2023 · 19:30