Kolejny piłkarz zawieszony przez FA. Współpracował z Ivanem Toneyem, wymieniali się typami

Kolejny piłkarz zawieszony przez FA. Współpracował z Ivanem Toneyem, wymieniali się typami
Mark Chapman/Pressfocus
Przedstawiciele Angielskiej Federacji Piłkarskiej niezmiennie walczą z aktywnością na rynkach bukmacherskich ze strony piłkarzy. W czwartek zawieszony został kolejny zawodnik.
W połowie maja świat obiegła informacja na temat zawieszenia Ivana Toneya. Jeden z najlepszych strzelców w Premier League został oskarżony o złamanie przepisów dotyczących zakazu aktywności bukmacherskiej wśród zawodowych piłkarzy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Napastnik Brentford przyznał się do przekroczenia prawa aż 232 razy. W efekcie przedstawiciele FA podjęli decyzję o zawieszeniu 27-latka na okres ośmiu miesięcy. Do gry wróci dopiero w 2024 roku. Ponadto musiał zapłacić karę w wysokości 50 tysięcy funtów.
Jak się okazuje, jednokrotny reprezentant Anglii nie jest ostatnim piłkarzem, który złamał zapisy znajdujące się w kodeksie FA. Niedozwolonych czynów dopuścił się również Lewis Wilson. Obaj występowali w barwach Northampton, gdzie się dzielili szatnię w 2013 roku.
Ze śledztwa przeprowadzonego przez angielską federację wynika, że Toney miał kontakt z 30-letnim obrońcą. Ich znajomość przerodziła się wspólne obstawianie spotkań na rynkach bukmacherskich, co potwierdziły wiadomości na WhatsAppie. Tam też wymieniali się typami.
Dochodzenie władz FA odkryło, że w telefonie obu piłkarzy znajdowała się grupa pod nazwą "Ibiza" mająca służyć do organizowania wakacji w Hiszpanii. Po powrocie do Anglii stała się jednak aktywna i przerodziła się w forum do dyskusji na temat zakładów bukmacherskich.
Z informacji podanej przez "Daily Mail" wynika, że zawodnik Newport Pagnell przyznał się do obstawienia aż 743 zakładów w ciągu ostatnich siedmiu lat. Następstwem tego będzie trwające do końca 2023 roku zawieszenie, które wykluczy go z jakiejkolwiek rywalizacji oraz treningów.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 25 Aug 2023 · 11:40
Źródło: Daily Mail

Przeczytaj również