Kolejny popis Erlinga Haalanda w Champions League! Pięć goli w Sewilli, Borussia Dortmund z zaliczką [WIDEO]

Piłkarze Borussii Dortmund bardzo słabo zaczęli mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Sevillą. W Andaluzji prawdziwe show dał jednak Erling Haaland. Norweg zdobył dwie bramki, zaliczył asystę, a jego zespół wygrał na wyjeździe 3:2.
Przed pierwszym gwizdkiem wydawało się, że to Hiszpanie powinni pewniej czuć się na boisku. Na krajowym podwórku nie stracili bramki przez siedem kolejnych spotkań, wygrywając kolejne mecze. Starcie z Borussią także zaczęli z dużym animuszem.
Już w siódmej minucie podopieczni Julena Lopeteguiego wyszli na prowadzenie po trafieniu Suso. Hiszpan uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gości i kompletnie zmyliła bramkarza.
Na odpowiedź wicemistrzów Niemiec nie trzeba było długo czekać. Dwanaście minut później Erling Haaland zagrał do stojącego przed "szesnastką" Mahmouda Dahouda, a ten huknął nie do obrony.
Jak się okazało, był to dopiero początek koncertu Borussii i norweskiego napastnika, który do asysty dołożył jeszcze dublet. W 27. minucie snajper ruszył z futbolówką, zagrał szybką klepkę z Jadonem Sancho i z zimną krwią wykończył piękną akcję.
Jeszcze przed przerwą Haaland po raz drugi znalazł sposób na Bono. Marco Reus odebrał Sevilli piłkę na jej połowie, podał do Norwega, a ten zdobył swoją osiemnastą bramkę w zaledwie trzynastym występie w Champions League.
W drugiej połowie Sevilla zdecydowanie przejęła inicjatywę, częściej była przy piłce przed bramką rywali, ale przez długi czas nie potrafiła poważnie zagrozić przeciwnikom. Zmieniło się to dopiero w 75. minucie, gdy Rodriguez trafił w słupek z rzutu wolnego.
Ostatecznie Hiszpanie zdołali nieco zmniejszyć straty w końcówce spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hitza z bliskiej odległości pokonał Luuk de Jong.
Wygrana Borussii 3:2 sprawia jednak, że to wicemistrzowie Niemiec są zdecydowanymi faworytami przed rewanżem. Ten odbędzie się 9 marca na Signal Iduna Park.
Maciej Pietrasik17 Feb 2021 · 22:52