Kolejny żenujący występ Chelsea w Premier League! Aston Villa pokonała "The Blues" [WIDEO]

Chelsea poniosła kolejną porażkę w tym sezonie. Aston Villa pokonała "The Blues" 2:0, zdobywając na Stamford Bridge komplet punktów.
Pierwszą okazję w tym meczu miał Mychajło Mudryk. Ukraińskiego skrzydłowego zatrzymał jednak Emiliano Martinez.
Wynik meczu w 18. minucie otworzyli goście z Villa Park. Kepę Arrizabalagę pokonał Ollie Watkins, który zdobył dziesiątą bramkę w tym sezonie ligowym.
Później Ben Chilwell domagał się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał jednak, że lewy obrońca nie był faulowany i nakazał kontynuować grę.
W 32. minucie Mudryk stanął oko w oko z Martinezem. Ukrainiec zachował się jednak fatalnie, oddał słabej jakości strzał, który spokojnie złapał mistrz świata.
Po przerwie Aston Villa podwyższyła prowadzenie. Do siatki po efektownym strzale trafił John McGinn.
Graham Potter musiał wprowadzić pewne zmiany. Na boisku pojawili się N'Golo Kante oraz Noni Madueke. Roszady nie ożywiły jednak gry gospodarzy.
W końcówce Chelsea biła głową w mur, nie mogąc stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Emiliano Martinez finalnie zakończył to spotkanie z czystym kontem.
Po zwycięstwie Aston Villa wyprzedziła Chelsea w ligowej tabeli. Ekipa Unaia Emery'ego zajmuje obecnie 9. miejsce, a londyńczycy 11.
Adam Kłos01 Apr 2023 · 20:23