Kolejny znakomity mecz Adriana Mierzejewskiego! Hat-trick Polaka w lidze chińskiej [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Adrian Mierzejewski znajduje się ostatnio w znakomitej formie. W piątkowe popołudnie Polak popisał się hat-trickiem w meczu przeciwko Ever Bright. Jego drużyna rozbiła rywali 4:1, choć przez prawie połowę czasu musiała radzić sobie w osłabieniu.
Ostatnie tygodnie są znakomite dla Adriana Mierzejewskiego. Były reprezentant Polski bryluje w lidze chińskiej. Dziś po raz kolejny zanotował znakomity występ.
Wynik spotkania otworzył już w siódmej minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne pomocnik znalazł się przy długim słupku i bez przyjęcia uderzył na bramkę rywali.
Do przerwy ekipa Dangdai Lifan prowadziła 2:0, bo na listę strzelców wpisał się również Alan Kardec. Sytuacja gości skomplikowała się w 47. minucie, gdy jeden z ich piłkarzy wyleciał z boiska.
Gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Stopilla Sunzu, lecz ostatnie słowo należało do Mierzejewskiego i jego drużyny. Polak w 72. minucie skorzystał z dogrania Kardeca i po raz drugi trafił do siatki.
Ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1, a Mierzejewski ustrzelił hat-tricka. W końcówce spotkania Polak pewnie wykorzystał rzut karny, uderzając w środek bramki.
Mierzejewski w tym sezonie ligi chińskiej rozegrał do tej pory 11 meczów. W tym czasie strzelił już sześć bramek i dołożył do tego pięć asyst.
Maciej Pietrasik25 Sep 2020 · 18:38