Kompletny blamaż AS Romy w Lidze Konferencji, przegrała 1:6! Niespodziewana porażka Tottenhamu [WIDEO]

Na czwartkowy wieczór zaplanowano mecze 3. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Wyjazdowe porażki ponieśli piłkarze AS Romy oraz Tottenhamu Hotspur. Ci pierwsi przegrali aż 1:6 z norweskim Bodo/Glimt.
Warunki do gry w Norwegii nie były łatwe. Jeden z piłkarzy Romy bez ogródek przyznał podczas treningu, że dla włoskiego klubu to "kara za gów***ną grę w poprzednim sezonie". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Czwartkowy mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych Jose Mourinho. Gospodarze otworzyli wynik już w ósmej minucie, gdy Ruiego Patricio pokonał Erik Botheim.
Jak się okazało, był to dopiero początek problemów włoskiej drużyny. Niespełna kwadrans później do siatki trafił Patrick Berg. Roma odpowiedziała za sprawą Carlesa Pereza.
Druga część spotkania była fatalna dla "Giallorossich". W 52. minucie dublet ustrzelił Botheim. W końcówce goście kompletnie się natomiast rozsypali.
W ciągu zaledwie dziewięciu minut Bodo/Glimt strzeliło kolejne trzy gole. Świętować mogli Solbakken, Pellegrino i po raz kolejny Botheim. Wynik 6:1 sprawił, że to właśnie Norwegowie zostali liderami grupy C.
Niespodziewaną porażkę ponieśli również zawodnicy Tottenhamu. Nuno Espirito Santo w wyjazdowym starciu z Vitesse nie umieścił w kadrze choćby Harry'ego Kane'a oraz Heung-Min Sona.
Nie oznacza to jednak, że w składzie "Kogutów" zabrakło uznanych piłkarzy. Od początku wystąpili między innymi Giovanni Lo Celso, Dele Alli czy Steven Bergwijn.
To Vitesse wygrało całe spotkanie 1:0. Bohaterem w 78. minucie został Maximilian Wittek, który zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem zza pola karnego.
Dzięki zwycięstwu zespół z Holandii awansował na drugie miejsce w tabeli grupy G, mając sześć punktów. Prowadzi Rennes, z siedmioma "oczkami", a Tottenham, który zgromadził cztery punkty, jest dopiero trzeci.
Maciej Pietrasik21 Oct 2021 · 20:44