Kompletny blamaż Tottenhamu w Premier League! 0:5 po 21 minutach spotkania! [WIDEO]

Londyński Tottenham w ostatnim czasie mocno rozczarowywał w Premier League. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że "Koguty" aż tak zawiodą w niedzielnym spotkaniu Premier League z Newcastle. Już po nieco ponad 20 minutach było 0:5.
Pod koniec marca z londyńskim klubem rozstał się jego dotychczasowy szkoleniowiec, Antonio Conte. Włocha tymczasowo zastąpił jeden z jego asystentów, Cristian Stellini. Nie odmienił jednak oblicza zespołu.
Pod wodzą nowego trenera Tottenham wygrał tylko jeden z trzech meczów Premier League. Na niedzielę zaplanowano starcie "Spurs" z Newcastle. To bardzo ważny mecz w kontekście walki o miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Już po nieco ponad minucie "Sroki" cieszyły się z prowadzenia. Lloris obronił co prawda strzał Joelintona, ale przy dobitce Jacoba Murphy'ego z najbliższej odległości nie miał już nic do powiedzenia.
Był to jednak dopiero początek strzelania. Nie minęło nawet 10 minut od pierwszego gwizdka, a było już 3:0 dla gospodarzy. Najpierw do siatki trafił Joelinton, a później dublet świętował Murphy, popisując się pięknym strzałem z dystansu.
W 19. minucie Newcastle zadało kolejny cios. Willock zagrał wówczas kapitalne prostopadłe podanie do Alexandra Isaka. Napastnik wyszedł sam na sam z Llorisem i nie zmarnował tej szansy.
Zaledwie dwie minuty później kibice "Srok " świętowali kolejnego gola Isaka, który z łatwością poradził sobie z obrońcami rywali. Dopiero pod tym golu gospodarze nieco zwolnili tempo.
Ostatecznie Newcastle wygrało całe spotkanie 6:1. W drugiej połowie do siatki trafił Harry Kane, a później odpowiedział na to Callum Wilson.
Maciej Pietrasik23 Apr 2023 · 15:36