Kompromitacja Legii Warszawa na własnym boisku! Mistrzowie Polski upokorzeni przez Stal Mielec [WIDEO]

Marta Badowska / PressFocus
Legia Warszawa przegrała kolejny mecz w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Tym razem mistrzowie Polski na własnym boisku musieli uznać wyższość Stali Mielec.
Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy. "Wojskowi" byli zdeterminowani, by przerwać serię pięciu ligowych porażek z rzędu.
Gospodarze mieli inicjatywę, atakowali bramkę rywali, ale przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Strączka. Impas został przerwany dopiero w 42. minucie.
Wówczas po sprytnie rozegranym rzucie wolnym w pole karne dograł Josue, tam już czekał Wieteska, który głową wpakował piłkę do siatki.
Odpowiedź Stali Mielec była piorunująca. Przyjezdni jeszcze przed gwizdkiem na przerwę zdobyli dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Sitek, po chwili cios zadał Piasecki i "Wojskowi" schodzili na przerwie ze spuszczonymi głowami.
Tuż po przerwie przed wielką szansą stanął Emreli. Napastnik pędził sam na sam z bramkarzem, jednak akcję zakończył fatalnym uderzeniem w trybuny.
W 68. minucie Strączek popełnił błąd przy wybiciu piłki. Futbolówka trafiła pod nogi Josue, ale ten nie był w stanie skorzystać z niespodziewanego prezentu.
"Wojskowi" do końca walczyli o odwrócenie losów spotkania. Ich wysiłki nie przyniosły jednak efektu. Ostatecznie przegrali ze Stalą Mielec 1:3, bo w 81. minucie trafił jeszcze Mateusz Żyro. To dla mistrzów Polski szósta porażka z rzędu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.
Daniel Makarewicz07 Nov 2021 · 19:23