Kompromitacja Manchesteru United! Brighton rozbiło "Czerwone Diabły" [WIDEO]

Ekipa Brighton w pięknym stylu pokonała Manchester United. Podopieczni Grahama Pottera wygrali 4:0.
Od początku meczu to Brighton było stroną przeważającą. Po kwadransie gospodarze z The Amex wyszli na prowadzenie. Znakomite uderzenie z dystansu oddał Moises Caicedo.
W 25. minucie w polu karnym United odnalazł się Leandro Trossard. Uderzenie Belga zablokował Victor Lindelof.
Manchester United rzadko gościł pod bramką rywali. W 39. minucie przed szansą z rzutu wolnego stanął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk oddał jednak niecelne uderzenie.
Pod koniec pierwszej połowy Brighton mogło podwyższyć prowadzenie. Raphael Varane popełnił fatalny błąd, próbując podać do Davida de Gei. Do piłki dopadł Danny Welbeck, ale przerzucił futbolówkę nad bramką.
Po przerwie Brighton poszło za ciosem. W 49. minucie Trossard wyłożył piłkę do Marka Cucurelli, a ten mocnym strzałem trafił na 2:0.
W 58. minucie de Gea po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Pascal Gross zabawił się z defensywą United, po czym oddał precyzyjne uderzenie, które wpadło do bramki. Manchester United jeszcze nie otrząsnął się po trzecim trafieniu, a już czwartą bramkę dla Brighton zdobył Trossard.
Później Edinson Cavani skierował piłkę do siatki. Gol Urugwajczyka jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Wynik meczu już nie uległ zmianie. Brighton zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli, Manchester United jest szósty.
Adam Kłos07 May 2022 · 20:21