Kompromitacja Polski w meczu z Francją. Kadra młodzieżowa rozbita w drobny mak

Lukasz Laskowski/Pressfocus.pl
Reprezentacja Polski została zupełnie rozbita w meczu z Francją, który otwierał zmagania "Biało-Czerwonych" na Mistrzostwach Europy U17. Podopieczni Dariusza Gąsiora przegrali aż 1:6.
Reprezentacja Polski U17 zdecydowanie nie była faworytem dzisiejszego starcia ze swoimi rówieśnikami we Francji. Kibice mogli mieć jednak nadzieje na podjęcie walki i próbę stawienia czoła "Trójkolorowym".
Wiara w jakkolwiek dobry rezultat prysnęła już w 4. minucie, gdy nasi zawodnicy sprokurowali karnego. Przeciwnicy wyszli na prowadzenie, ale wydawało się jeszcze, że podopieczni Dariusza Gąsiora będą w stanie, przynajmniej częściowo, narzucić swoje warunki.
W 7. bardzo dobrym uderzeniem popisał się Sławiński, lecz jego próba została zatrzymana przez bramkarza. Zatrzymała się wówczas również nasza dobra gra, bo Francuzi zagwarantowali bolesną lekcję futbolu.
W 15. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego wyniki podwyższył Doue. W 27. minucie trafił Gueguin, natomiast w 40. minucie Diallo wykorzystał fatalny błąd naszej defensywy i ustalił wynik pierwszej połowy na 0:4.
Druga połowa również toczyła się pod dyktando Francji. W 64. minucie trafieniem popisał się Tel, natomiast w 66. Byar. "Trójkolorowi" zachowywali się jak na treningu, co - na nasze szczęście - przełożyło się na większe rozluźnienie.
Ostatecznie udało się nawet zdobyć bramkę honorową. W 74. minucie gola strzelił Dawid Drachal.
Końcowy wynik jest jednak srogą nauczką dla naszych zawodników. Kadra U17 przegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy i zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Graczy Dariusza Gąsiora czekają jeszcze spotkania z Bułgarami oraz Holendrami.
Hubert Kowalczyk16 May 2022 · 18:48