Kompromitujący błąd Gianluigiego Buffona. Dał rywalom gola w prezencie [WIDEO]

Gianluigi Buffon ma za sobą fatalny wieczór. 44-latek wstydliwym błędem przyczynił się do porażki swojej Parmy w wyjazdowym meczu z Perugią 1:2.
Spotkanie zaczęło się fatalnie dla gości. Perugia objęła prowadzenie już w 5. minucie. Z rzutu karnego do bramki trafił Salvatore Burraia.
Parma drugi cios przyjęła dwie minuty później. Gola by nie było, gdyby nie kompromitujący błąd Buffona. Słynny bramkarz, który wrócił do składu po siedmiu meczach przerwy, nie trafił w piłkę po podaniu jednego z obrońców. Dopadł do niej Marco Olivieri i wpakował do siatki.
Goście odpowiedzieli tylko jednym golem. W 72. minucie strzelił go Franco Vazquez. Swojej drużynie trafieniem nie pomógł Adrian Benedyczak, który rozegrał całe spotkanie.
Buffon wrócił do Parmy, w której zaczynał wielką karierę, przed rozpoczęciem obecnego sezonu. W Serie B rozegrał do tej pory 26 meczów. W ośmiu z nich zachował czyste konto.
W lutym doświadczony bramkarz przedłużył kontrakt - jego obecna umowa obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. W momencie jej wygaśnięcia Buffon będzie już po 46. urodzinach.
Parma zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Serie B. Przegrała trzy ostatnie mecze. Spadek do niższej ligi jej jednak nie grozi.
Marcin Karbowski26 Apr 2022 · 06:58
Źródło: Twitter