Kompromitujący błąd Joe Harta! Bramkarz Celtiku sprezentował gola Lipskowi. Ważna wygrana Niemców [WIDEO]

RB Lipsk ma na koncie pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Niemiecki klub wygrał u siebie z Celtikiem 3:1.
Mecz zaczął się pechowo dla Lipska. Nie minął jeszcze kwadrans, a boisko musiał opuścić bramkarz Peter Gulacsi. Pięć minut później gola dla gospodarzy strzelił Christopher Nkunku, ale jego trafienie nie zostało uznane po analizie VAR.
W 27. minucie nie było już podstaw do anulowania gola. Błyskawiczną kontrę Lipska rozpoczął Andre Silva, zagrał do Nkunku, ten minął Joe Harta i trafił do siatki.
Celtic doprowadził do wyrównania krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Znów gol padł po szybkim ataku. Świetnej okazji nie zmarnował Jota.
Lipsk odzyskał prowadzenie w 64. minucie. Koszmarny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Hart. Były reprezentant Anglii podał prosto pod nogi Dominika Szoboszlaia, ten zagrał do Silvy, który trafił do siatki.
Goście z Glasgow nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie. Stracili za to trzeciego gola. Do bramki znów trafił Silva.
Celtic na półmetku rozgrywek zamyka tabelę grupy F. Zdobył dotąd jeden punkt. Lipsk z trzema oczkami jest trzeci.
Marcin Karbowski05 Oct 2022 · 20:44