Koncert Anglików na początek MŚ! "Synowie Albionu" zmiażdżyli Iran, osiem goli w całym meczu [WIDEO]

Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Reprezentacja Anglii od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła udział w mistrzostwach świata w Katarze. Podopieczni Garetha Southgate'a pokonali Iran aż 6:2. Bohaterem spotkania został Bukayo Saka, który ustrzelił dublet.
Od początku spotkania to zawodnicy z Europy dominowali na murawie. Na dodatek urazu doznał irański bramkarz, który zderzył się z jednym z kolegów z drużyny. Alireza Beiranvand nie był w stanie kontynuować gry i po ponad 10 minutach przerwy konieczna była zmiana. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
To nieco wytrąciło z rytmu obie drużyny, ale z biegiem czasu przewaga Anglików była coraz większa. W boczną siatkę trafił Mount, po strzale Maguire'a zatrzęsła się poprzeczka, a w 35. minucie wynik otworzył w końcu Jude Bellingham, główkując po dośrodkowaniu Luke'a Shawa.
Jeszcze przed przerwą "Synowie Albionu" zadali dwa kolejne ciosy. Najpierw prowadzenie podwyższył Bukayo Saka, korzystając ze zgrania Maguire'a, a po chwili świetne podanie od Harry'ego Kane'a wykorzystał Raheem Sterling.
Dzięki temu po pierwszej połowie ekipa z Europy znajdowała się na komfortowym prowadzeniu i w drugiej części spotkania mogła sobie pozwolić na delikatne spuszczenie z tonu. Nie oznaczało to jednak braku goli - w 62. minucie z prawej strony rywali zaskoczył Saka.
Po chwili Irańczycy zdobyli bramkę honorową. Taremi wyprzedził wówczas Maguire'a i strzałem pod poprzeczkę pokonał Pickforda. Obrońca Manchesteru United miał problemy zdrowotne, przez które musiał opuścić murawę.
Gareth Southgate dokonał kilku roszad, także w ofensywie. I to właśnie zmiennicy ustalili wynik spotkania, w końcówce jeszcze bardziej dobijając rywali. Najpierw do siatki trafił Rashford, który wykorzystał podanie Kane'a.
W 90. minucie Anglicy wyprowadzili jeszcze znakomitą kontrę. Wilson wyłożył wówczas futbolówkę do Grealisha, a zawodnikowi Manchesteru City pozostało tylko umieszczenie jej w praktycznie pustej bramce.
W doliczonym czasie gry zaatakował jeszcze Iran. Bliski gola był Azmoun, lecz Pickford zbił jego strzał na poprzeczkę. W 103. minucie bramkarz Anglików musiał skapitulować, gdy do siatki z rzutu karnego trafił Taremi. Ostatecznie "Synowie Albionu" wygrali więc cały mecz 6:2 i to właśnie oni zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Kolejny mecz Anglicy rozegrają w piątek, gdy zmierzą się z reprezentacją USA.