Koncert Driesa Mertensa, bramka Piotra Zielińskiego. Napoli nie dało szans Lazio i ucieka rywalom [WIDEO]

Screen z Twittera
Zawodnicy Napoli bez żadnego problemu wygrali 4:0 z Lazio Rzym w meczu 14. kolejki Serie A. Wynik w Neapolu otworzył Piotr Zieliński, ale bohaterem został Dries Mertens, który jeszcze w pierwszej połowie popisał się dubletem.
Na pierwszego gola w niedzielnym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. Już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński, trafiając do siatki w drugim ligowym meczu z rzędu.
Polak doskoczył do piłki w polu karnym i bez chwili zastanowienia oddał mocny strzał na bramkę rywali. Pepe Reina nie miał żadnego czasu na reakcję i musiał wyciągać piłkę z siatki.
Po chwili było już 2:0. Z rywalami w polu karnym zabawił się Dries Mertens, który bez problemu zwiódł przeciwników, a później przymierzył nie do obrony.
Lazio mogło odpowiedzieć w drugim kwadransie spotkania. Po strzale Luisa Alberto świetnie interweniował David Ospina, a po chwili bliski szczęścia był Acerbi. Po jego uderzeniu zatrzęsła się jedynie poprzeczka.
Jeszcze przed przerwą kolejny cios zadało natomiast Napoli, znów za sprawą świetnie dysponowanego Mertensa. Tym razem Belg popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.
W drugiej części spotkania podopieczni Luciano Spallettiego kontrolowali przebieg spotkania. Mogło znów podwyższyć wynik, tym razem po uderzeniu Mario Ruiego, lecz na wysokości zadania stanął Reina.
Momentami Napoli wręcz bawiło się z rywalami, wymieniając kolejne podania na całej długości boiska. W końcu w 85. minucie gospodarze dobili rywali za sprawą uderzenia Fabiana Ruiza.
Finalnie "Azzurri" wygrali cały mecz 4:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A. Obecnie mają trzy punkty przewagi nad Milanem i cztery nad Interem.
Maciej Pietrasik28 Nov 2021 · 22:39