Kanonada reprezentacji Francji w meczu z Kazachstanem! Osiem goli mistrzów świata! [WIDEO]

Fabrizio Carabelli / Press Focus
Francja rozbiła Kazachstan 8:0 i jest już pewna występu na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Aż cztery gole strzelił Kylian Mbappe.
Mistrzowie świata objęli prowadzenie już w 6. minucie. Francuzi odzyskali piłkę w środku pola i szybko przetransportowali w pole karne. Theo Hernandez zagrał ją do Mbappe, a ten zaskakującym strzałem bez przyjęcia dał gospodarzom prowadzenie.
Gwiazdor PSG podwyższył wynik w 12. minucie. Nie miał trudnego zadania: Kingsley Coman minął znajdującego się poza polem karnym bramkarza rywali i oddał piłkę koledze z drużyny. Ten nie miał problemu z wbiciem jej do siatki.
Na skompletowanie hat-tricka Mbappe potrzebował niewiele ponad pół godziny. Znów asystę zaliczył Coman. W 32. minucie dośrodkował w pole karne, a Mbappe strzałem głową skierował piłkę do bramki.
Francuzi kontynuowali strzelanie po przerwie. W 55. minucie kolejną asystę zaliczył Theo Hernandez, który minął dwóch obrońców i wyłożył piłkę wbiegającemu w pole bramkowe Karimowi Benzemie. Ten wykonał wyrok.
Napastnik Realu drugiego gola strzelił w 59. minucie. Po zespołowej akcji i podaniu Mbappe trafił do pustej bramki.
Kwadrans później było już 6:0. Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego, a świetnym strzałem głową bramkarzowi rywali nie dał szans Rabiot.
W końcówce Francuzi nie zdejmowali nogi z gazu. Trafili do bramki rywali jeszcze dwa razy. Najpierw rzut karny na gola zamienił Griezmann, a wynik na 8:0 ustalił Mbappe. Ostatnim piłkarzem, który strzelił dla "Trójkolorowych" przynajmniej cztery gole w jednym meczu był Just Fontaine w 1958 roku!
Reprezentacja Francji strzelając osiem goli podwoiła swój dorobek bramkowy w eliminacjach. Na poprzednie osiem trafień pracowała w sześciu spotkaniach.
Francuzi oczywiście wygrali swoją grupę eliminacyjną. We wtorek w ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Finlandią.
Marcin Karbowski13 Nov 2021 · 21:36