Koncert polskich siatkarzy w 1/8 finału mistrzostw Europy! Znamy kolejnego rywala "Biało-Czerwonych"

Piotr Matusewicz / PressFocus
Polscy siatkarze bez najmniejszych problemów pokonali Finlandię 3:0 w 1/8 finału mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" tym samym zameldowali się w kolejnej fazie turnieju.
Podopieczni Vitala Heynena dziś rozpoczęli rywalizację w fazie play-off mistrzostw Europy. W 1/8 finału przyszło im rywalizować z Finlandią.
Nasi zawodnicy byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Od pierwszych piłek gołym okiem było widać różnicę klas w poziomie gry obu ekip.
"Biało-Czerwoni" szybko wypracowali sobie cztery punkty przewagi. po udanym ataku Kochanowskiego było 12:8. Polacy napędzali się z każdą kolejną akcją. Ostatecznie na koniec seta zdeklasowali rywali - 25:16.
Druga partia miała podobny przebieg. Finowie początkowo dzielnie trzymali się Polaków. Ta sztuka udała im się do stanu 8:8. Potem "Biało-Czerwoni" wrzucili piąty bieg. Zdobyli 5 punktów z rzędu i zostawili przeciwników w tyle. Finowie stanowili tylko tło. Znów set zakończyli z dorobkiem zaledwie 16 "oczek"
Trzeci set okazał się ostatnim. W nim "Biało-Czerwoni" kontynuowali swój koncert. Po asie serwisowym Leona było 6:3. Podopieczni Heynena już do samego końca grali pewnie, skutecznie i punktowali bezradnych przeciwników. Efekt? 25:14.
Teraz przed Polakami mecz ćwierćfinałowy. W nim zagramy z Rosją. "Sborna" dziś pokonała Ukrainę 3:1.

Polska - Finlandia 3:0 (25:16, 25:16, 25:14)