Koniec marzeń Manchesteru United o TOP4 i Lidze Mistrzów! Nie sprostali najsłabszej drużynie w lidze [WIDEO]

SilviPhoto/Shutterstock
Chelsea FC pokonała u siebie Watford FC 3:0 (0:0), a Manchester United zremisował z Huddersfield Town 1:1 (0:1) w ramach 37. kolejki angielskiej ekstraklasy. Dla "Czerwonych Diabłów" remis oznacza koniec marzeń o miejscu w pierwszej czwórce ligi.
Na Stamford Bridge pierwszego gola dla londyńczyków strzelił Ruben Loftus-Cheek, który w 48. minucie wykorzystał dośrodkowanie Edena Hazarda i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Trzy minuty później przewagę gospodarzy powiększył David Luiz. Brazylijczyk dzięki zagraniu Hazarda z rzutu rożnego, głową trafił do bramki przeciwników. Wynik starcia na 3:0 w 75. minucie ustalił Gonzalo Higuain, a przy jego trafieniu asystował Pedro.
W starciu Manchesteru United z Huddersfield Town padł remis. "Czerwone Diabły" już w 8. minucie objęły prowadzenie za sprawą trafienia Scotta McTominay'a, który skutecznie przymierzył z piętnastego metra.
Ekipa "The Terriers" doprowadziła do wyrównania w 60. minucie dzięki bramce Isaaca Mbenzy, który wykorzystał sytuację sam na sam z De Geą.
Drużyna Maurizio Sarriego dzięki wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli i ma na koncie 71 punktów. Zespół z Old Trafford uzbierał dotąd 66 "oczek", co daje mu szóstą lokatę. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera na kolejkę przed końcem do czwartego Tottenhamu Hotspur tracą cztery punkty.
Jakub Kreśliński05 May 2019 · 16:59