Koniec Mourinho coraz bliższy! Manchester United rozbity przez Tottenham na Old Trafford!

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Manchester United przegrał z Tottenhamem Hotspur 0:3 na Old Trafford w trzeciej kolejce Premier League.
Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy marnowali jednak jedną okazję za drugą. Najlepszą miał Romelu Lukaku w 16 minucie. Danny Rose za słabo podał do Hugo Llorisa, piłkę przejął napastnik "Czerwonych Diabłów", minął golkipera rywali i nie trafił do pustej bramki.
Druga odsłona również zaczęła się dobrze dla podopiecznych Jose Mourinho. Od groźnego strzału Paula Pogby tuż zza pola karnego. To były jednak dobre złego początki.
W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitalnym i precyzyjnym uderzeniem głową tuż koło słupka popisał się Harry Kane. David De Gea odprowadził tylko piłkę wzrokiem.
Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna, ale fantastyczną interwencją po strzale Lukaku popisał się Lloris. I za moment mieliśmy 2:0 dla gości. Niepilnowany na prawym skrzydle Christian Eriksen zagrał po ziemi do wbiegającego w pole karne Lucasa Moury, który strzałem z pierwszej piłki pokonał De Geę.
W następnych minutach United starało się zdobyć bramkę kontaktową, ale to "Koguty" były bliższe podwyższenia prowadzenia. W 66 minucie doskonałą okazję zmarnował Dele Alli, który nie był w stanie pokonać bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.
W 84 minucie było już 3:0. Kane zagrał do Lucasa Moury, który ograł Smallinga i w sytuacji sam na sam z De Geą posłał piłkę koło słupka.
Podopieczni Maurizio Pochettino zanotowali trzecie zwycięstwo w sezonie i z kompletem punktów zajmują drugie miejsce w Premier League. Piłkarze Jose Mourinho przegrali drugie spotkanie w tych rozgrywkach i z dorobkiem trzech "oczek" plasują się na 13. pozycji.