Koniec MŚ U-20 dla Argentyny. Mali po dramatycznym meczu melduje się w ćwierćfinale

ninopavisic/Shutterstock
Argentyna uległa po rzutach karnych Mali 4:5 w trzecim wtorkowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskich MŚ U-20. Po 90 minutach było 1:1, a po dogrywce 2:2.
Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej prowadzenie "Abicelestes" zapewnił cztery minuty po przerwie Adolfo Gaich, który wykorzystał nieporozumienie defensywy rywali i nie dał szans golkiperowi "Les Aigles" strzałem z kilku metrów.
Osiemnaście minut później wyrównał uderzeniem głową Abdoulaye Diaby, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. 28-letni napastnik w pierwszej minucie dogrywki niefortunnie skierował piłkę także do własnej bramki.
Zespół z Czarnego Lądu potrafił jednak jeszcze odpowiedzieć i już w doliczonym czasie drugiej części dogrywki do rzutów karnych doprowadził płaskim strzałem z narożnika pola karnego Boubacar Konte. W serii "jedenastek" mniej zimnej krwi zachowali Latynosi i zostali sensacyjnie wyeliminowani z turnieju.
"Les Aigles" w ćwierćfinale zagrają z Włochami. "Azzurri" w pierwszym meczu 1/8 finału wygrali w Gdyni z Polską 1:0.