Koniec sezonu w MLS dla Karola Świderskiego. Reprezentant Polski z asystą przy pięknym golu [WIDEO]

Karol Świderski zaliczył asystę w meczu Charlotte FC z New York Red Bulls. Jego drużyna przegrała i zakończyła swój udział w tym sezonie MLS.
Charlotte FC zakończyło sezon regularny na dziewiątym miejscu w Konferencji Wschodniej. Taka lokata zapewniła mu udział w barażu o awans do fazy play-off. Drużyna Świderskiego nie miała jednak wiele do powiedzenia w meczu z New York RB. Już do przerwy przegrywała 0:3.
Nadzieja na odwrócenie wyniku mogła wstąpić w piłkarzy z Charlotte w 49. minucie. Po rzucie wolnym Świderski zgrał piłkę głową na środek pola karnego, a Kerwin Vargas strzałem przewrotką umieścił ją w bramce.
Był to jednak tylko łabędzi śpiew Charlotte. Zespół z Nowego Jorku kontrolował wydarzenia na boisku. Ostatecznie wygrał 5:2.
Świderski grał do 88. minuty. W pierwszej jedenastce Charlotte pojawił się też Kamil Jóźwiak, który opuścił boisko w 66. minucie. Jan Sobociński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Polacy tym samym zakończyli ten sezon MLS. Następne rozgrywki tej ligi rozpoczną dopiero w lutym.
Marcin Karbowski26 Oct 2023 · 09:59