Konkurent Krzysztofa Piątka zdobył hat-tricka! Szalony mecz ekipy Paulo Sousy [WIDEO]

Salernitana zremisowała z Fiorentiną 3:3 w 33. kolejce Serie A. Bohaterem tego spotkania został Boulaye Dia, który strzelił trzy gole.
W ostatnich tygodniach Salernitana imponowała formą. Podopieczni Paulo Sousy podeszli do dzisiejszej rywalizacji z passą dziewięciu meczów bez porażki.
Salernitanie szybko udało się objąć prowadzenie przeciwko Fiorentinie. W 10. minucie Boulaye Dia wpadł w pole karne, uporał się z jednym obrońcą, po czym płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.
"Viola" mogła szybko doprowadzić do remisu. W 19. minucie Guillermo Ochoa w pięknym stylu obronił jednak strzał Arthura Cabrala. W 36. minucie reprezentant Meksyku musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Bramkę na 1:1 zdobył Nicolas Gonzalez.
Na początku drugiej połowy Fiorentina próbowała zaskoczyć rywali ciągłymi centrami z bocznych stref boiska. Czujność pod własną bramką zachowywali jednak Flavius Daniliuc i Lorenzo Pirola.
W 59. minucie Salernitana ponownie objęła prowadzenie. Boulaye Dia skompletował dublet, finalizując kontratak gospodarzy.
Fiorentina dość szybko zdołała odpowiedzieć na to trafienie. W 71. minucie Giacomo Bonaventura zagrał do Jonathana Ikone, który pokonał Ochoę. Niedługo potem Boulaye Dia skompletował hat-tricka, wykorzystując rzut karny.
W 84. minucie Fiorentina po raz trzeci doprowadziła do remisu. Tym razem Ochoę pokonał Cristiano Biraghi.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3. 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział Krzysztof Piątek. Salernitana zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli, a Fiorentina jest ósma.
Adam Kłos03 May 2023 · 19:51