Kontrowersyjna opinia Zbigniewa Bońka o wyborach prezydenckich. "To dziwne w tak pięknym kraju"

Kontrowersyjna opinia Zbigniewa Bońka o wyborach prezydenckich. "To dziwne w tak pięknym kraju"
Dziurek / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 30 cze 2020 | 13:51
Zbigniew Boniek wygłosił kolejną kontrowersyjną opinię. Prezes PZPN ma wątpliwości dotyczące sposobu wyboru prezydenta RP.
Boniek jest znany z tego, że wygłasza swoje poglądy niemal na każdy temat. Tym razem podzielił się refleksją dotyczącą wyborów prezydenckich. Prezes PZPN zasugerował, że nie powinny one być powszechne.
- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał Boniek na Twitterze.
Prezes PZPN szybko spotkał się z ripostą Marka Wawrzynowskiego z portalu Sportowe Fakty. To czołowy krytyk Bońka.
- Proszę też nie zapominać, że to wciąż doskonalszy system niż wybory prezesa PZPN, gdzie chodzi o to, by spić działacza i kupić jego głos np. za międzypaństwowy mecz młodzików - napisał dziennikarz.
Boniek będzie prezesem PZPN do 18 sierpnia 2021 roku. Tego dnia delegaci na walny zjazd PZPN wskażą jego następcę. Zamiar kandydowania wyraził już Marek Koźmiński.
Źródło: Twitter
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 127

2 lip 2020 | 13:46
0
Bonio Ty jak cos powiesz to az ręka swedzi.....
2 lip 2020 | 12:06
0
Towarzyszu Boniek, nigdy pana nie lubiłem i nie uważałem za wybitnego piłkarza a jedynie potrafił pan pyskować i uważać siebie za Bóg wie kogo. I zauważ człeczku rudy, że sam pochodzisz z poziomu chlewa i obory, a swoich ziomkow: piłkarzy ludzi pracujących fizycznie i rolników obrażasz i ich gnoisz, że nie są godni by głosować i wybierać prezydenta. Właśnie to ta część społeczeństwa, którą gnoisz jest najbardziej wartościową częścią społeczeństwa, bo to oni dają dobro narodowe, dają pokarm narodowi a i też wojsko które stoi na straży daje i tobie rudzielcu możliwość być tym parszywym prezesikiem. Ty nie jesteś godny tym ludiom obrażonym nawet swym rudym językiem butów wylizać. Jesteś skończony w tym społeczeństwie dla polskiego patrioty nic nie wart a na dodatek jesteś zdrajcą.
2 lip 2020 | 10:54
0
Tą wypowiedzią pogrążył się już totalnie. Od pewnego czasu Boniek był na dnie, ale teraz dokonał jeszcze odwiertu. Niech się nie bierze za politykowanie, bo to tak samo mu wychodzi jak prezesowanie w PZPN.
2 lip 2020 | 01:32
0
Jebaniutki Arystokrata.
Brzeczek to mało.
2 lip 2020 | 00:12
0
Boniek to czolowy oracz Polski - samozaoracz,
1 lip 2020 | 23:26
(Edytowany)
Boniek gdyby nie ludzie z podstawowym wykształceniem którzy pracują chociażby w zakładach stolarskich to być teraz siedział swoją dupą na ziemi a nie na wygodnej kanapie

Więc miej trochę szacunku dla zwykłych osób, bo to oni wybudowali tobie dom, i to oni produkują CALE Twoje wyposażenie które posiadasz w domu
0
Boniek gdyby nie ludzie z podstawowym wykształceniem którzy pracują chociażby w zakładach stolarskich to być teraz siedział swoją dupą na ziemi a nie na wygodnej kanapie

Więc miej trochę szacunku dla zwykłych osób, bo to oni wybudowali tobie dom, i to oni produkują CALE Twoje wyposażenie które posiadasz w domu

Bez tych ludzi z podstawowym wykształceniem mieszkałbyś gdzieś w lesie
1 lip 2020 | 21:32
0
Pogrążaj się dalej to co robisz najlepiej przez ostatnie lata
1 lip 2020 | 19:32
0
A mówią, że to inny prezes robi zamach na demokrację, a tu taka niespodzianka. Czy ta ruda łajza nie wie że w demokracji głos mieszkańca dziury zabitej dechami waży tyle samo co głos profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego?
1 lip 2020 | 18:10
0
co za palant
1 lip 2020 | 16:10
0
Ile w tych słowach pogardy i nienawiści do zwykłych ludzi.Tyle mówią o tolerancji i że Polska jest dla wszystkich oprócz emerytów i np pracowników fizycznych..... Hipokryci
1 lip 2020 | 18:10
0
Bo to jest tak -
Nie popierasz lgbt - ty nie tolerancyjny idioto!
Wysmiewasz wies i ludzi, ktorzy tam mieszkaja - Gut gut jestes taki you know - nowoczesny
1 lip 2020 | 13:48
0
Burak z tego Bońka i tyle w temacie 😠
1 lip 2020 | 12:52
0
Polityki ze sportem się nie miesza .
1 lip 2020 | 12:19
0
Powiedzial Boniek rocznik 1956 reprezentant najbardziej zdegenerowanego umyslowo pokolenia w historii Polski XX wieku.
1 lip 2020 | 12:52
0
Czekam na propozycje z jakich lat jesli nie 50tych ludzie byli/ sa bardziej zdegenerowani?
1 lip 2020 | 18:11
0
to poczekaj jeszcze troche jak pokolenie tik tokerow wyjdzie na ulice z tymi dziubkami i skarpetami pod same pizd i c.o
1 lip 2020 | 08:07
0
Kraj jest podzielony i uważam ze osoba publiczna nie powinna tak się wypowiadać trochę więcej oleju. Tym bardziej ze Ty tez masz kase z ludzi. Zawiodłeś wiele razy i jeszcze ich obrażasz. Wcale się niczym nie różnisz od ludzi siedzących w rządzie.
1 lip 2020 | 18:12
0
Rozni sie. Chociaz nie wysmiewaja od wsiorow jak ten rudy pajac
1 lip 2020 | 08:01
0
Tys się akurat powinien na samym koncu wypowiadać.
Straciłeś szacunek w oczach prawie wszystkich jako człowiek nawet jako byly piłkarz.
Pewnie gdybyś miał okazję wejść do Sejmu to by Ci to bylo obojętne do jakiej pratii byle się kasa zgadzała
1 lip 2020 | 07:15
0
Większość się spina a chyba nie zrozumiała o co chodzi.Myślę, że miał na myśli, to że o losach naszego kraju bo stanowią większość decydują osoby nieświadomie politycznie i głosują tylko dlatego bo dostałem 500+, trzynastkę, tego nie lubię albo ten jest przystojny a to kropla w morzu argumentacji prostego ludu.Starsze osoby są bardziej podatne na manipulację często są schorowane.Jestem za tym żeby każda osoba która chce głosować musiała przejść test z wiedzy politycznej i podstaw ekonomii!!!!
1 lip 2020 | 18:14
0
Prostego ludu hihihi xd
Jedyny test jaki miales to w gimnazjum hihihi
1 lip 2020 | 18:48
(Edytowany)
Osoby głosujące na trzaskowskiego są co najmniej tak samo nieświadome, ewentualnie w inny sposob. Bo to co wydaje im sie świadomością jest tym co mają nasrane w głowie przez oglądanie tvn.

Niby w czym trzaskowski miałby być lepszy? To socjalista większy od Dudy i juz zapowiedział że nie zniesie zadnych socjali, a nawet sam zapoweidzial swoje. Czyli co. Głosujemy, za wpychaniem ideologi lgbt i sraniem na patriotyczne wartości? Jesli to ma być ta twoja swiadomość, to juz wole tych ldzi ktorym po prostu podoba sie obecna rzeczywistość niż wyimaginowane pierdzielenie o wspolnocie Trzaskowsiego (widziales w ogle jego wypoweidz po ogłoszeniu sondaży?)
0
Osoby głosujące na trzaskowskiego są co najmniej tak samo nieświadome, ewentualnie w inny sposob. Bo to co wydaje im sie świadomością jest tym co mają nasrane w głowie przez oglądanie tvn.

Niby w czym trzaskowski miałby być lepszy? To socjalista większy od Dudy i juz zapowiedział że nie zniesie zadnych socjali, a nawet sam zapoweidzial swoje. Czyli co. Głosujemy, za wpychaniem ideologi lgbt i sraniem na patriotyczne wartości? Jesli to ma być ta twoja swiadomość, to juz wole świadomosć tych ludzi ktorym po prostu bardziej podoba sie obecna rzeczywistość w ktorej żyją, niż wyimaginowane pierdzielenie o wspolnocie Trzaskowsiego (widziales w ogle jego wypoweidź po ogłoszeniu sondaży?)
2 lip 2020 | 10:57
(Edytowany)
Trzaskowski może sobie "znosić" socjale. To wybory na prezydenta, a nie parlamentarne, tzw. głowa państwa nie ma tutaj nic do gadania. Może najwyżej wysłać ustawę do TK, ale obecnie TK jest już dyspozycyjne wobec prezesa.

I tak, poparł te socjale, bo co innego może zrobić polityk w Polsce, który chce zdobyć władzę? Populizm rodzi populizm. Tyle że Trzaskowski raczej sam nie będzie dążył do dalszego janosikowania tak bardzo, jak robi prezes PiS i jego marionetki, bo jego elektorat ma trochę inne oczekiwania. Nie spodziewaj się cudów, głosuj na mniejsze zło. W polityce to jedyna droga, żeby z czasem coś zbudować.
0
Trzaskowski może sobie "znosić" socjale. To wybory na prezydenta, a nie parlamentarne, tzw. głowa państwa nie ma tutaj nic do gadania. Może najwyżej wysłać ustawę do TK, ale obecnie TK jest już dyspozycyjne wobec prezesa.

I tak, poparł te socjale, bo co innego może zrobić polityk w Polsce, który chce zdobyć władzę? Populizm rodzi populizm. Tyle że Trzaskowski raczej sam nie będzie dążył do dalszego janosikowania tak bardzo, jak robi prezes PiS i jego marionetki, bo jego elektorat ma trochę inne oczekiwania. Nie spodziewaj się cudów, głosuj na mniejsze zło. W polityce to jedyna droga, żeby z czasem coś zbudować. Jeśli ważniejsze będą dla Ciebie harce wokół tęczowych, to cóż, tak zdecydujesz.
2 lip 2020 | 09:33
0
Było mi strasznie przykro, jak zobaczyłam tą babcię w spocie PiSu mówiącą, że jest git bo dostała jakąś zapomogę i ma co jeść. Tu gdzie mieszkam, emeryci z Niemiec czy innych krajów wylegują się na plaży popijając drinki. Dwa różne światy. Co robimy nie tak?
1 lip 2020 | 05:10
(Edytowany)
Ktoś tutaj drobił się w czasach rządów postkomunistów to broni starego układu i atakuje patriotów,polskie dzieci i matki.Ktoś miał firmę,która tylko dzięki swoim własnym znajomościom kupował za małą kasę prawa do meczów i sprzedawał za ogromne pieniądze polskiej telewizji no ale te czasy się skończyły.Poniża tzw niekumatych i staruszki,które dostały do ręki parę groszy więcej na kawałek chleba i żeby kupić sobie wszystkie lekarstwa w aptece,a nie np połowę.Wyjątkowo podłe słowa.Elita okrągłostolcowa broni się jak może i gardzi wszystkimi spoza towarzystwa wzajemnej adoracji
0
Ktoś tutaj drobił się w czasach rządów postkomunistów to broni starego układu i atakuje patriotów,polskie dzieci i matki.Ktoś tutaj nie wiedział korupcji w polskiej piłce nożnej.Ktoś miał firmę,która tylko dzięki swoim własnym znajomościom kupował za małą kasę prawa do meczów i sprzedawał za ogromne pieniądze polskiej telewizji no ale te czasy się skończyły.Poniża tzw niekumatych i staruszki,które dostały do ręki parę groszy więcej na kawałek chleba i żeby kupić sobie wszystkie lekarstwa w aptece,a nie np połowę.Wyjątkowo podłe słowa.Elita okrągłostolcowa broni się jak może i gardzi wszystkimi spoza towarzystwa wzajemnej adoracji
30 cze 2020 | 23:50
0
Wystarczy 5 min. z przeciętnym wyborcom PiSu, żeby stracić wiarę w demokrację.
U mnie w okolicy zbiera się spod sklepu żuli i za flaszkę głosują na kogo chcesz. Czyli mając 20 PLN, jestem w stanie przegłosować profesora uniwersyteckiego 4-5 - krotnie.

pozdrawiam demokratów
30 cze 2020 | 22:55
0
Pachnie mi to troche 'jesli ktos rodzi sie chory to usypiamy". Pociesze Cie Boniek, rudzi podobno naturalnie znikna juz niedlugo
30 cze 2020 | 21:17
(Edytowany)
co on ma emerytow za jakis podludzi? albo do ludzi ktorzy go karmia? jak on moze sie tak wypowiadac, strasznie nieprzyzwoita wypowiedz, zenujacy gosc
0
co on ma emerytow za jakis podludzi? albo do ludzi ktorzy go karmia? jak on moze sie tak wypowiadac, strasznie nieprzyzwoita wypowiedz, zenujacy gosc. A jak by ktos napisal, ze geje wybieraja prezydenta wyobrazam sobie co by sie dzialo
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550