Kontrowersyjne zwycięstwo Realu Madryt z Levante. Sędzia i VAR w roli głównej [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Real Madryt pokonał na wyjeździe Levante 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 25. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie na Estadi Ciutat de Valencia w 43. minucie. Wówczas sędzia podyktował karnego dla "Królewskich" za zagranie ręką, a jedenastkę na gola zdołał zamienić Karim Benzema.
W 60. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Marti Rogera, który wykorzystał podanie Jose Moralesa i trafił w sam środek bramki.
Gola na wagę zwycięstwa Realu strzelił w 78. minucie Gareth Bale. W tej sytuacji arbiter ponownie wskazał na wapno, choć była to decyzja bardzo wątpliwa, a reprezentant Walii skutecznie wykorzystał jedenastkę.
Oba zespoły kończyły ten mecz w dziesiątkę. Najpierw 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Nacho, a dwie minuty później czerwony kartonik zobaczył Ruben Rochina.
Podopieczni Paco Lopeza mają na koncie 30 punktów i zajmują 13. miejsce w tabeli. Zawodnicy Santiago Solariego z dorobkiem 48 "oczek" plasują się na 3. pozycji.