Kontuzja Wojciecha Szczęsnego w meczu z Atletico. Polak opuści początek sezonu, Juventus wydał komunikat

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Turyński Juventus w niedzielę przegrał 0:4 towarzyskie spotkanie z Atletico Madryt. Okazuje się, że wysoka porażka to nie jedyny problem "Starej Damy". Kontuzji w meczu z Hiszpanami doznał Wojciech Szczęsny.
Polak nie zdołał zachować czystego konta, ale był jednym z nielicznych jasnych punktów w zespole "Bianconerich". W pierwszej połowie obronił rzut karny, wykonywany przez Joao Felixa.
Nie ulega wątpliwości, że to Szczęsny będzie numerem jeden z bramce Juventusu na najbliższy sezon. Massimiliano Allegri liczy na Polaka, lecz na początku sezonu będzie musiał radzić sobie bez niego.
W rywalizacji z Atletico golkiper doznał bowiem kontuzji, która wykluczy go z początku sezonu. "Bianconeri" wydali już oficjalny komunikat w sprawie stanu zdrowia zawodnika.
- Ze względu na dyskomfort odczuwalny pod koniec pierwszej połowy spotkania z Atletico Madryt, Wojciech Szczęsny przeszedł dziś rano badania radiologiczne w centrum medycznym Juventusu - napisano.
- Wykazały one niewielkie uszkodzenie mięśnia przywodziciela w lewym udzie. Oczekuje się, że zawodnik będzie nieobecny przez około 20 dni - dodano.
Oznacza to, że Polaka zabraknie na pewno w dwóch pierwszych kolejkach Serie A. Juventus rozpocznie sezon równo za tydzień, gdy na własnym boisku zmierzy się z Sassuolo.
Maciej Pietrasik08 Aug 2022 · 15:39
Źródło: Juventus.com