Koronacja odłożona. Lille zmiażdżyło PSG! [WIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Piłkarze Lille OSC rozbili u siebie Paris Saint-Germain 5:1 (1:1) w szlagierowym niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Pierre-Mauroy prowadzenie "Les Dogues" zapewnił po siedmiu minutach gry Belg Thomas Meunier, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Zaledwie cztery minuty później wyrównał strzałem z kilku metrów Hiszpan Juan Bernat, po kapitalnej indywidualnej akcji Kyliana Mbappe.
Autor gola dla gości dziewięć minut przed przerwą ujrzał czerwoną kartkę za taktyczny faul i to miało spory wpływ na przebieg wydarzeń po zmianie stron.
Osłabienie obrońców tytułu najpierw wykorzystał Iworyjczyk Nicolas Pepe, strzelając w sytuacji sam na sam.
Niespełna kwadrans później podwyższył sprytnym uderzeniem w krótki róg Jonathan Bamba, a drugą asystę zanotował Jonathan Ikone.
Po kolejnych sześciu minutach skutecznym strzałem głową popisał się Gabriel, a sześć minut przed końcem w podobny sposób zaskoczył golkipera rywali Jose Fonte. Przy trafieniach Brazylijczyka i Portugalczyka asystował z kolei Pepe.
Trzykrotni mistrzowie Francji po dziewiętnastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na drugim miejscu w tabeli, zmniejszając do siedemnastu punktów stratę do zespołu z Paryża. Dla podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy nadal są o krok od ósmego w historii mistrzostwa Francji, była to dopiero druga ligowa porażka w tych rozgrywkach.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 22:58