Kosmiczna akcja Lamine'a Yamala. Piłkarz FC Barcelony zabawił się z reprezentantami Brazylii [WIDEO]

Kosmiczna akcja Lamine'a Yamala. Piłkarz Barcelony zabawił się z reprezentantami Brazylii [WIDEO]
Screen/Twitter
Lamine Yamal znów błysnął na boisku. W meczu reprezentacji Hiszpanii z Brazylią popisał się on piękną akcją indywidualną. Młody piłkarz Barcelony w ekwilibrystyczny sposób mijał rywali.
Bieżący sezon jest bardzo udany dla Lamine’a Yamala. 16-letni skrzydłowy rozegrał do tej pory 39 spotkań, zdobył sześć bramek, dołożył siedem asyst oraz zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii.
We wtorek piłkarz Barcelony rozegrał swój szósty mecz w narodowych barwach. Tym razem Yamal wystąpił w spotkaniu towarzyskim z Brazylią. Ponownie sprawiał on ogromne problemy rywalom.
Już w 12. minucie pojedynku wychowanek katalońskiego klubu popisał się pięknym dryblingiem, po czym wywalczył "jedenastkę" dla swojego zespołu. Rzut karny na bramkę zamienił Rodri.
Jeszcze przed przerwą Yamal brał udział przy drugim trafieniu dla byłych mistrzów świata. Tym razem dograł on do Daniego Olmo, który zabawił się z defensywą rywali i podwyższył na 2:0.
Furorę w sieci robi natomiast indywidualna akcja zawodnika Barcelony, którą przeprowadził on w pierwszej połowie meczu. Młody skrzydłowy otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska, po czym z dużą łatwością ograł dwójkę rywali. Na drodze 16-latka stanął dopiero trzeci gracz.
Wysoka dyspozycja Yamala nie wystarczyła jednak do triumfu Hiszpanii z Brazylią. Spotkanie rozgrywane na Estadio Santiago Bernabeu zakończyło się remisem 3:3. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Rodrygo, Endrick oraz Lucas Paqueta, który ustalił wynik tego pojedynku.
Piotr Sidorowicz 27 Mar · 09:23
Źródło: Twitter