Kosmiczny i historyczny finał Wimbledonu! Novak Djoković pokonał Rogera Federera po 5 godzinach walki! [WIDEO]

YT
Novak Djoković stoczył kapitalnym pojedynek z Rogerem Federerem w finale wielkoszlemowego Wimbledonu. Serb wygrał po wyniszczający pięciosetowym boju.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego starcia.
Od początku spotkania obaj tenisiści pewnie punktowali przy swoim serwisie i pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. W nim Djoković od stanu 3-5 wygrał cztery kolejne piłki i mógł się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii.
Drugi set to dominacja Federera. Szwajcar szybko przełamał Serba, po chwili uczynił to po raz drugi i na tablicy wyników widniał rezultat 0:4. Ostatecznie w tej części gry Serb ugrał tylko jednego gema.
"The Swiss Maestro" wygrał gema na otwarcie trzeciego seta, ale po chwili odpowiedział Djoković. Tenisiści koncentrowali się na utrzymaniu własnego podania. W 10 gemie Federer miał piłkę setową przy podaniu rywala, ale wówczas Serb zaimponował serwisem na linię. Znów wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. W nim Djoković pokazał, że ma silną psychikę. Szybko przełamał rywala i wygrał 7-5.
Federer nie złożył broni i w czwartym secie znów pokazał najwyższe umiejętności. Tenisista ze Szwajcarii przełamał rywala w piątym i siódmym gemie (sam raz stracił serwis) i wygrał 4:6.
Zwycięzcę tegorocznego Wimbledonu wyłonił piąty set. W czwartym gemie lider światowego rankingu miał trzy piłki na przełamanie, ale Federer zachował zimną krew i zdołał wybrnąć z potężnych opresji. Serb znów zaczął punktować po uderzeniach bekhendowych. Djoković w szóstym gemie dostał kolejne dwa break pointy i tym razem zdołał wygrać przy serwisie rywala. Postawiony pod ścianą Federer odpowiedział po profesorsku. "Fedex"pokazał niesamowitą wolę walki i w siódmym wygrał przy podaniu przeciwnika. W piętnastym gemie Szwajcar miał dwie piłki mistrzowskie przy swoim serwisie... i dał się przełamać.W kolejnych gemach obaj tenisiści heroicznie walczyli, ale przełamań już nie było.
O losach meczu zadecydował tie-break rozgrywany przy stanie 12:12 (tegoroczna nowość na Wimbledonie). W nim triumfował Djoković 7-3.
Tenisiści spędzili na korcie 5 godzin i 2 minuty (najdłuższy finał w historii Wimbledonu, wcześniej 4:48 w meczu Nadal-Federer w 2008). Sam piąty set trwał dwie godziny i trzy minuty. Dla Djokovicia jest to piąty triumf w finale Wimbledonu.
Novak Djoković - Roger Federer 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3)
Daniel Makarewicz14 Jul 2019 · 20:08