KOSMICZNY MECZ HUBERTA HURKACZA W ĆWIERĆFINALE WIMBLEDONU! POLAK ZDEMOLOWAŁ ROGERA FEDERERA! [WIDEO]

Tim Ireland / Press Focus
Gigantyczny sukces Huberta Hurkacza! Polak w trzech setach wygrał z Rogerem Federerem i awansował do półfinału Wimbledonu!
Obaj tenisiści na początku meczu bronili swojego podania. Hurkacz mógł uzyskać przewagę nad Federerem w czwartym gemie. Był blisko przełamania - prowadził nawet 40:0, ale Szwajcar zdołał wyjść z opresji.
W szóstej odsłonie Hurkacz zagrał już skutecznie. Tym razem potrafił wykorzystać błędy rywala. Decydujący punkt zdobył dzięki świetnemu zagraniu przy siatce.
Szwajcar nie był w stanie odrobić strat. Hurkacz zwycięstwo w pierwszym secie zapewnił sobie już przy pierwszej okazji. W dziewiątym gemie kontynuował pewną i spokojną grę. Federer nie znalazł na nią recepty.
Szwajcar był wyraźnie podrażniony niepowodzeniem z pierwszego seta. Drugą partię rozpoczął mocno - Hurkacza przełamał już w drugim gemie. Po chwili sam po długiej walce na przewagi utrzymał podanie. Było 3:0.
Hurkacz się nie poddawał. Część strat odrobił w siódmym gemie, gdy pierwszy raz w drugim secie przełamał Federera. Zagrał świetnie - w gemie serwisowym Szwajcara oddał mu tylko jedną wymianę. Po następnym gemie było już 4:4. Federer miał problem z mocnym serwisem Polaka.
Drugi set rozstrzygnął się w tie-breaku. Hurkacz zdobył w nim przewagę dwóch punktów w wyniku nieszczęścia Federera, który w dość łatwej sytuacji poślizgnął się i nie trafił w piłkę. Polak tego nie zmarnował - całego seta wygrał dzięki świetnemu serwisowi.
Trzecia partia to już absolutny popis Hurkacza. Federer nie miał nic do powiedzenia. Olbrzymi problem staremu mistrzowi sprawiały zwłaszcza atomowe serwisy Polaka. Błędy popełniał też przy własnym podaniu. Efekt był niezwykły - Hurkacz wygrał trzeciego seta do zera! Federer nie zwykł przegrywać w ten sposób. Piszemy o tym TUTAJ.
Rywalem Hurkacza w półfinale będzie zwycięzca meczu między Matteo Berrettinim a Felixem Auger-Aliassimem.
Zwycięstwo Hurkacza wywołało wielki entuzjazm. Reakcje po meczu zebraliśmy TUTAJ.
Marcin Karbowski07 Jul 2021 · 19:12