Koszmarny błąd bramkarza napędził Borussię Dortmund! Kuriozalny gol i wygrana wicemistrzów Niemiec [WIDEO]

Na inaugurację 2. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund wygrała 3:1 z Freiburgiem. Wicemistrzowie Niemiec długo przegrywali, ale później koszmarny błąd popełnił bramkarz rywali.
Podopieczni Edina Terzicia przed startem rozgrywek wymieniani byli w roli głównego kandydata do tego, aby ewentualnie pokrzyżować plany Bayernu Monachium na kolejny mistrzowski tytuł. W piątek mieli pewne kłopoty, ale ostatecznie wyszli z nich obronną ręką.
Przed tygodniem zawodnicy BVB uporali się z Bayerem Leverkusen. Teraz na wyjeździe mierzyli się z Freiburgiem. Od pierwszej minuty zagrał między innymi nowy snajper Borussii, Anthony Modeste.
W 22. minucie miał on niezłą szansę na gola, ale ze strzałem napastnika poradził sobie Flekken. Później Francuz zmarnował jeszcze jedną okazję. Skuteczniejszy był za to Freiburg.
Przed przerwą to gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie. Kobel dobrze interweniował co prawda choćby po strzale Grifo, ale w 35. minucie musiał już skapitulować, gdy do siatki trafił Michael Gregoritsch.
W efekcie Freiburg prowadził po pierwszej połowie 1:0, a Borussia robiła wszystko, aby w drugiej części spotkania odwrócić losy meczu. Precyzji brakło choćby Dahoudowi.
Kluczem okazali się ostatecznie zmiennicy. To właśnie oni w drugiej części spotkania przesądzili o tym, że Borussia zgarnęła komplet punktów. W 77. minucie na 1:1 trafił Jamie Bynoe-Gittens, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza.
To napędziło gości, którzy ruszyli do ataku i wywalczyli zwycięstwo 3:1. W kolejnych minutach do siatki trafiali Moukoko oraz Wolf. Borussia dzięki kolejnej wygranej zajmuje fotel lidera.
Maciej Pietrasik12 Aug 2022 · 22:21