Koszmarny błąd bramkarza pogrążył HSV w barażach! Słynny klub nie wróci do Bundesligi [WIDEO]

HSV Hamburg od kilku sezonów bezskutecznie stara się o powrót do 1. Bundesligi. Rozgrywki 2022/2023 kończą się dla tego klubu kolejnym rozczarowaniem i przegraną w drugim meczu barażowym z VfB Stuttgart po fatalnym błędzie bramkarza.
Kibice HSV w ostatnim czasie przeżywali istny rollercoaster. Przez krótki czas byli pewni, że ich ulubieńcy w ostatniej kolejce wywalczyli awans do elity. Heidenheim wygrało jednak swoje spotkanie, choć do 93. minuty przegrywało 1:2.
Z tego powodu ekipa z Hamburga musiała ostatecznie walczyć w barażach ze Stuttgartem. Kilka dni temu drużyna z 1. Bundesligi wygrała przed własną publicznością 3:0. Z tego względu rewanż wydawał się formalnością.
Piłkarze HSV od pierwszych minut ruszyli do ataku, niesieni żywiołowym dopingiem kibiców. Błyskawicznie przyniosło to efekt w postaci gola. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się mający polskie korzenie Sonny Kittel.
Wówczas gospodarze ponownie uwierzyli w to, że mogą odwrócić losy dwumeczu i wrócić do Bundesligi. Rzeczywistość znów okazała się jednak brutalna. W 17. minucie golem mógł odpowiedzieć Guirassy, ale jego trafienie anulowano ze względu na spalonego.
Do przerwy wynik już się nie zmienił, za to na początku drugiej połowy Stuttgart doprowadził już do wyrównania zgodnie z przepisami. Bardzo ważną bramkę zdobył Millot.
Marzenia o powrocie do elity legły w gruzach w Hamburgu w 64. minucie. Wówczas koszmarny błąd popełnił bramkarz gospodarzy. Heuer Fernandes nie trafił czysto w piłkę, a jego pomyłkę wykorzystał Millot.
W końcówce ostateczny cios zadał jeszcze Silas, trafiając do siatki w 97. minucie. W efekcie Stuttgart wygrał cały mecz 3:1 i w przyszłym sezonie znów zobaczymy tę drużynę w 1. Bundeslidze. HSV marzenia o awansie znów musi odłożyć na kolejny rok.
Maciej Pietrasik05 Jun 2023 · 22:42