Raphael Varane zabił marzenia Realu Madryt. Koszmarny mecz Francuza z Manchesterem City [WIDEO]

Joaquin Corchero / Press Focus
Koszmarny występ Raphaela Varane'a w meczu Realu Madryt z Manchesterem City. Francuz znacząco przyczynił się do porażki swojej drużyny 1:2.
Real pojechał do Manchesteru, by spróbować odrobić straty ze spotkania na własnym stadionie. Tamten mecz przegrał 1:2. Nie udało się w dużej mierze przez fatalne błędy Varane'a.
"Królewscy" stracili gola już w 9. minucie. Varane wdał się we własnym polu karnym w pojedynek z Gabrielem Jesusem, dał sobie zabrać piłkę, którą Brazylijczyk dograł do Raheema Sterlinga. Ten nie miał problemu, by wbić ją do siatki.
Real doprowadził do wyrównania w 28. minucie. Benzema rozegrał dwójkową akcję z Rodrygo i strzałem głową wykończył jego dośrodkowanie.
Kluczowy dla losów dwumeczu okazał się błąd Varane z 68. minuty. Stoper Realu nie potrafił opanować piłki po długim podaniu gracza Manchesteru City, a sekundę później zbyt słabo zagrywał ją do Thibaut Courtois. Wykorzystał to Gabriel Jesus.
Po drugim straconym golu Real zdecydowanie przygasł i nie był w stanie zagrozić bramce Manchesteru City. Gospodarze łatwo rozbijali ataki "Królewskich" i sami mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Nieznacznie z rzutu wolnego chybił David Silva.
Manchester City w ćwierćfinale zagra z Olympique Lyon.
Marcin Karbowski07 Aug 2020 · 21:36
Źródło: Twitter, własne