Koszmarny błąd Roberta Gumnego w meczu Bundesligi. "O rety, co za kompromitacja" [WIDEO]

Hertha BSC mierzyła się z FC Augsburg w 13. kolejce Bundesligi. W tym spotkaniu fatalny błąd popełnił Robert Gumny.
Od pierwszej minuty na boisku w Berlinie pojawiło się dwóch Polaków. W wyjściowej jedenastce gości znaleźli się Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Z kolei trener Herthy postanowił, że Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 1:0 dla stołecznej ekipy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Richter. Niemiec skorzystał z fatalnej postawy defensywy rywali.
W tej akcji - delikatnie mówiąc - nie popisał się Robert Gumny. Reprezentant Polski zaliczył koszmarną interwencję przed polem karnym. Sprzątnął piłkę sprzed nóg Gikiewicza i po chwili dał się ograć rywalowi. Richter przejął futbolówkę i bez problemu skierował ją do pustej bramki.
- Robert Gumny wielbłąd przy golu Herthy - skomentował Tomasz Hatta z "Igol.pl".
- O rety, co za kompromitacja Gumnego. 39 minut profesorskiej gry na stoperze (w czwórce obrońców), aż sprzątnął piłkę sprzed oczu Gikiewicza, stracił i strzał Richtera do pustej - dorzucił Marcin Borzęcki z "Viaplay".
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. W doliczonym czasie gry remis przyjezdnym uratował Gregoritsch.
Daniel Makarewicz27 Nov 2021 · 16:22