Koszmarny błąd Ter Stegena pogrążył FC Barcelonę! Atletico Madryt zwyciężyło w hicie La Liga [WIDEO]

Atletico Madryt kontynuuje serię zwycięstw w La Liga. Piłkarze ze stolicy w hicie 10. kolejki pokonali FC Barcelonę 1:0. Jedynego gola na sam koniec pierwszej połowy strzelił Yannick Carrasco. Wielki błąd popełnił wówczas Marc-Andre ter Stegen, który wyszedł daleko od własnej bramki, lecz nie doszedł do futbolówki.
"Rojiblancos" to jedyna drużyna La Liga, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Spotkanie na Wanda Metropolitano mogło się jednak zacząć fatalnie dla podopiecznych Diego Simeone. Już w drugiej minucie po dograniu Ousmane Dembele przed szansą na gola stanął Antoine Griezmann, lecz nie trafił w bramkę.
Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Saul, ale znakomicie interweniował Marc-Andre ter Stegen. Wymiana ciosów trwała nadal - Marcos Llorente trafił w poprzeczkę, a Leo Messi nieudanie próbował podciąć futbolówkę nad Janem Oblakiem.
Po bardzo ciekawym pierwszym kwadransie później tempo spotkania nieco spadło. Niecelnie uderzał Saul, a Messi z ostrego kąta trafił w dobrze ustawionego Oblaka. Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, Atletico zdobyło bramkę do szatni.
Fatalny błąd popełnił wówczas Ter Stegen, niwecząc swoje wcześniejsze wysiłki. Po długim zagraniu Angela Correi niemiecki golkiper wyszedł daleko od własnej bramki, ale został uprzedzony przez Yannicka Carrasco. Belg bez problemów minął rywala i umieścił futbolówkę w siatce.
W drugiej części spotkania goście starali się odrobić straty, ale ich ataki były zbyt statyczne. Groźniej zrobiło się między innymi po rzucie rożnym w 57. minucie, kiedy Lenglet trafił prosto w Oblaka.
Na domiar złego boisko z powodu urazu musiał opuścić Gerard Pique. Ronald Koeman w kolejnych spotkaniach może mieć spore problemy z obsadą środa obrony, bo kontuzjowani są także Araujo oraz Umtiti.
"Blaugrana" do końca spotkania nie zdołała pokonać dobrze dysponowanego Oblaka. Bramkarz z łatwością obronił między innymi strzał Griezmanna. Dużo większe problemy mógł mieć przy uderzeniu Pjanicia, lecz Bośniak posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
Ostatecznie Atletico Madryt dopięło swego i pokonało FC Barcelonę 1:0. Diego Simeone przerwał tym samym niezwykłą serię - jako trener "Rojiblancos" nie wygrał żadnego z wcześniejszych siedemnastu ligowych starć z "Dumą Katalonii".
Zawodnicy z Madrytu zrównali się punktami z liderującym Realem Sociedad i zajmują drugie miejsce w tabeli La Liga. W Barcelonie mają natomiast o czym myśleć, bo strata drużyny do najlepszych wynosi już dziewięć "oczek".
Maciej Pietrasik21 Nov 2020 · 22:55