Koszmarny mecz Grzegorza Krychowiaka! Polak zmarnował rzut karny, a jego drużyna odpadła z rozgrywek [WIDEO]

Screen z YT
Pierwszy mecz Grzegorza Krychowiaka po mundialowej przerwie z pewnością nie będzie dobrze wspominany przez Polaka. Jego Al-Shabab odpadło z Pucharu Króla, a doświadczony pomocnik nie wykorzystał rzutu karnego.
Podczas mistrzostw świata w Katarze Krychowiak był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Ustrzegł się większych błędów, a z jego postawy bardzo zadowolony był Czesław Michniewicz.
Po turnieju piłkarz udał się na urlop. Teraz gra już ponownie w saudyjskim Al-Shabab. Jesienią dołączył do tego klubu na mocy rocznego wypożyczenia z Krasnodaru.
W czwartek jego drużyna w 1/8 finału Pucharu Króla mierzyła się z Al-Ittihad. Krychowiak był tym razem jednym z najsłabszych zawodników na murawie, co znalazło odzwierciedlenie w statystykach.
Nasz reprezentant nie oddał ani jednego celnego strzału, miał trzy straty i wygrał zaledwie jeden z dwunastu pojedynków. Na dodatek w końcówce pierwszej połowy sprokurował rzut karny i zarobił żółtą kartkę.
Na szczęście dla niego, z jedenastu metrów pomylił się wówczas Romarinho. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i do rozstrzygnięcia konieczna była seria rzutów karnych.
W niej Krychowiak podszedł do piłki przy stanie 3:3, w czwartej kolejce. Uderzył lekko i w środek bramki, z czym bez problemów poradził sobie golkiper rywali. Później "jedenastkę" zmarnował jeszcze Ever Banega i drużyna Polaka odpadła z rozgrywek.

Oto skrót meczu (karny Krychowiaka od 9:50):

Maciej Pietrasik23 Dec 2022 · 11:14