Koszmarny początek nowego selekcjonera. Zaskakujący bilans Włochów w eliminacjach EURO 2024 [WIDEO]

Alessandro Garofalo/Pressfocus
Włosi nie radzą sobie w walce o EURO 2024. Luciano Spalletti w swoim pierwszym meczu w roli selekcjonera tylko zremisował z Macedonią Północną 1:1 (0:0).
W sierpniu doszło do zaskakującej zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Włoch. Roberto Mancini przyjął propozycję z Arabii Saudyjskiej i pożegnał się z Półwyspem Apenińskim. Jego następcą został Luciano Spalletti.
Pierwszym testem dla niedawnego mistrza Serie A z Napoli było wyjazdowe starcie z Macedonią Północną. Debiut nie przebiegał jednak zgodnie z oczekiwaniami nowego szkoleniowca.
Chociaż faworyci dłużej utrzymywali się przy piłce, to wcale nie oddawali większej liczby strzałów. W pierwszej połowie dobre szanse miał Bryan Cristante, ale u pomocnika szwankowała skuteczność.
Po zmianie stron niemoc gości przełamał Ciro Immobile, ale weteran ostatecznie nie zapewnił zwycięstwa swojej drużynie. Losy rywalizacji rozstrzygnął Enis Bardhi, który posłał idealne uderzenie z rzutu wolnego w 81. minucie.
Tym samym Włosi po trzech meczach eliminacyjnych mają na swoim koncie cztery punkty. Nawet jeśli wygrają następne spotkanie, to nie wyprzedzą Ukrainy, która zgromadziła siedem "oczek".
Hubert Kowalczyk09 Sep 2023 · 22:59